Емоційні кавові картини Ніни Негреби

Сумська художниця Ніна Негреба  запрошує містян на «Монолог з кавою». Персональна виставка мисткині триватиме з 16 по 28 червня в Агенції промоції «Суми».

Картинами з незвичного для художників матеріалу – кави, – можна насолодитись у Сумській міській галереї. Незважаючи на карантинні обмеження, художницю прийшли привітати її знайомі, друзі по цеху та жителі Сум. Ніна Негреба охоче спілкувалась з відвідувачами, запитувала про враження від картин, емоції, які вони викликають.

«Моє мистецтво, творчість поміщає людину в багатовимірний простір душі. Це нескінченний лабіринт життя, творчості, з якого немає простих виходів, і де неприйнятні традиційні рішення», – розповідає мисткиня про свої картини.

Ніна з задоволенням поділилась особливостями творчого процесу з нашими журналістами.

Скажіть, будь ласка, чому Ви вирішили обрати каву як основний матеріал для своїх полотен?

Тому, що кава присутня у кожному домі. Каву п’ють, коли переживають, каву п’ють, коли думають. Наприклад я п’ю каву, коли творю. Для мене кава – це творчість. Вона буває з молоком і без, з лимоном, з корицею і з різними смаками. Так само і в живописі.

На багатьох картинах зображені дівчата. Чому саме їх Ви обрали головними героїнями Ваших полотен?

Бо жінка має більш емоцій, ніж чоловік, вона краще їх виражає.

Ви багато емоцій вкладаєте у картини. Як потім відновлюєтесь?

А я одразу під час роботи і оновлююсь. В принципі, творчість – це оновлення і в мистецтві, і в житті, і в просторі теж.

Що Вас надихає під час написання картин?
Наше життя: позитивні і негативні ситуації, побут. Ті ж самі собачки, котики і інше, що є. А взагалі – музика, поезія теж надихають.

Яка ваша улюблена музика?

Я люблю джаз, можу і класику послухати. Наприклад, Кавову кантату Баха на честь кави. Ви знаєте, у той час, тобто в 17-му столітті, кава була забороненою. Коли її привезли до Європи, жінкам забороняли її пити. Я думаю, не дозволяли через те, що кава збуджувала. Тому, як протест з’явилася ця кантата.

Як проходила підготовка виставки в карантинних умовах?

Виставка була готова до квітня, бо планували відкриття десь на цей час. А через карантин довелось перенести. Деякі художники відмовились виставлятись, а мені запропонували, і я погодилась. Мені здалось, що саме час для виставки – люди повинні отримати заряд емоцій, позитивну енергію. Кава об`єднує: люди зустрічаються, спілкуються, творять за чашечкою цього напою.

Під час розмови з відвідувачами, мисткиня зауважує:

«Чашечка кави є на кожній картині. Навіть, якщо її не видно, вона все одно є, її треба знайти, – і жартома додає: Люди на полотні або до кави, або після кави, або хочуть кави»

Ніна Негреба запрошує всіх жителів міста на свою виставку, щоб насолодитись картинами та зануритись у кавову атмосферу.

«У кожній роботі закладений особливий сенс. Якщо люди розуміють мої роботи по-іншому, це непогано. Я хочу щоб глядачі занурились в атмосферу картин, побачили там щось своє. Навіть, якщо їм сподобається лише одна картина з усієї виставки – це вже успіх».

Марина Тищенко