«Мій настрій»: дебютна виставка Валентини Гордієнко

Агенція промоції «Суми» представила сумчанам дебютну виставку Валентини Гордієнко. Через карантинні умови офіційного відкриття не було, але художниця радо зустрічала всіх охочих і розповідала про своє мистецтво.

Валентина закінчила Загорське художньо-промислове училище за фахом «Художнє конструювання промислових виробів». До Сум переїхала одразу після навчання, бо у місті жив її майбутній чоловік.

Довгий час Валентина працювала в Сумському НВО. Художниця тепло згадує роки праці на заводі, розповідає про дружній колектив та хороших начальників.

Хоч художниця любила малювати з дитинства, це ніколи не було її основним заняттям. Близько 15 років Валентина розписувала вази, скриньки та тарілки. Після того, як мисткиня закінчила трудовий шлях, більш детально захопилась живописом. З 16 червня у Агенції промоції «Суми» Валентина Гордієнко показує свої роботи сумчанам і гостям міста. Ми поспілкувалися з мисткинею та розпитали про її життєвий та творчий шлях.

Що вас надихає під час написання картин?

Ви знаєте, я дуже люблю дивитись художні альбоми. Особливо ті, що зробив мій чоловік-художник. Дивлячись на них, хочеться із задоволенням творити власні картини.

Ваш чоловік теж був художником?

Так.

Його виставки можна було побачити у Сумській області?

Ні. Він був дуже хорошим художником, але майже нічого не писав. Весь час займала робота в Бюро промислової естетики, і тому у нього було дуже багато роботи і мало часу для виставок.

Чи можна сказати, що робота на Сумському НВО відтягувала і вашу дебютну виставку?

Чому ж? Ні. Я близько 15-ти років займаюсь розписом ваз різних розмірів та скриньок. Живописом теж займалась; картини дарувала рідним, друзям та знайомим. Хіба що серйозно це не сприймала. Та і цю виставку організувала не я, а мій молодший син – він захотів, щоб якомога більше людей побачили мої роботи.

Яка ваша улюблена картина серед виставки?

«Метелики». Я написала її в новій техніці, яку раніше не використовувала. Інші картини написати було простіше, а метелики – по-іншому. Ця техніка передбачає накладення декількох шарів, що мені дуже сподобалось. Надалі планую знов її використовувати.

Який настрій ви хотіли передати своїми роботами?

Щастя, радість і позитив. Адже зараз так багато турбот і проблем, як наприклад коронавірус і карантин. Та життя продовжується, всі живуть як можуть. Хочеться, щоб всі були щасливі, отримували задоволення від моїх робіт і гарний настрій, звичайно ж.

Коли сумчанам очікувати ваших наступних виставок?

Поки не знаю, адже все залежить від того, як пройде ця. Якщо все буде добре, то наступну, я думаю, чекати недовго. Я з задоволенням буду писати і для себе, і для людей, які прийдуть подивитись.

Роботи Валентини Гордієнко сонячні та яскраві. Оглядаючи їх, отримуєш великий заряд позитивної енергії. Насолодитись роботами мисткині сумчани можуть з 16 по 28 червня в Агенції промоції «Суми».

Марина Тищенко

 

 

Поділитися в соціальних мережах: