Ніжні пастелі від Людмили Невожай: сумчан запрошують на виставку

Агенція промоції «Суми» продовжує відкривати сумчанам творчих та цікавих особистостей. 1 червня свою дебютну виставку представила сумсько-київська художниця Людмила Невожай.

Архітектор за професією – митець в душі. Людмила більшу частину життя присвятила роботі у Сумському проєктному інституті «Гіпрохіммаш» та була експертом в Державному підприємстві «Спеціалізована державна експертна організація – Центральна служба Української державної будівельної експертизи». Пізніше мисткиня присвятила себе творчості, і, дякуючи підтримці друзів, представила свої ніжні і теплі пастелі жителям Сум.

У вільний час Людмила полюбляє мандрувати, займається народною вишивкою, малюванням дружніх шаржів. Наша журналістка розпитала мисткиню про підготовку виставки та творчі амбіції художниці.

Що Вас підштовхнуло показати свої роботи саме зараз?

Взагалі це моя перша виставка. Я малювала для себе, показувала фотографії робіт друзям. Один знайомий, який раніше вже виставлявся тут (в Агенції промоції «Суми» – ред.), запропонував зробити виставку. Її підготували ще до карантину, дату обрали завчасно, в День архітектури. Пізніше вирішили дати не міняти, і вчора я привезла свої роботи до Сум.

Чи не налякало Вас те, що ваша дебютна виставка буде у карантинний час?

Ні, ні крапельки. У галереї є правила: щодня проводиться дезінфекція, вхід у масках і не більше 10 людей. Картини також щодня протирають. Тому страху не було взагалі.

Розкажіть, у якій Ви техніці працюєте, та чому її обрали?

Пробувала працювати у різних техніках. Пишу аквареллю, акрилом, але ті картини виконані більш у стилі абстракції. Натюрморти, квіти, тварин простіше малювати на невеликому картоні. Масляну пастель обрала тому, що вона мені дуже подобається: гарно лягає на картон, не осипається, як суха. Часто я їжджу до дітей в гості і беру з собою художні матеріали, щоб чимось займатись. Вони займають небагато місця, що дуже зручно. Зараз я хочу спробувати більш писати аквареллю: заходи сонця, пейзажі, портрети. Поки я написала лиш один портрет – свого чоловіка – і тільки тому, що він попросив на свій день народження.

Чи підтримують Вас близькі родичі, друзі?

Всі дуже підтримують, а особливо діти. Вони мене надихають творити. Щойно дзвонив син з Москви, питав, як все пройшло, знає, що я хвилююсь, бо не звикла до інтерв’ю, камер.

Коли плануєте проводити наступні виставки?

Не знаю, ще не впевнена. Я захоплююсь також технікою ошибана  (вид флористики, де композиції викладають з гербарію – ред.): роблю картини, листівки та багато різного. Але через те, що такі роботи недовговічні, з їх презентацією не потрібно затримуватись. Поки роблю для себе, а далі подивимось.

Насолодитись роботами Людмили Невожай сумчани зможуть з 1 по 17 липня у Агенції промоції «Суми».

Марина Тищенко

Поділитися в соціальних мережах: