Одну з туристичних перлин Сумщини планують реставрувати

Міський голова Тростянця Юрій Бова виклав на своїй сторінці у Фейсбуці фото майбутнього вигляду головних історичних пам`яток міста. З оновленим фасадом, світлими стінами та красивим ландшафтом Круглий двір та садиба Л.Є.Кеніга своєю красою приваблять удвічі більше туристів.

Тростянець виник в першій половині XVII ст. і з того часу має дуже цікаву історію. Протягом різних століт у місті проживали заможні люди, які розвивали його культуру та архітектуру.

Садиба Кеніга була була зведена у 1762 році і належала духівнику Тимофію Надаржинському. Пізніше, після його смерті маєток успадкувала родина князів Голіциних. Вони перебудували садибу, облаштували поблизу парк. У кінці XIX століття маєток придбав Леопольд Кеніг, який облаштовував цукровий бізнес на Сумщині. Він додав до палацу Голіцина другий поверх і “розбавив” чіткі форми класицизму елементами бароко.

Круглий двір не менш значуща пам’ятка Тростянця. Хоч це і фортеця, її жодного разу не використовували у військових цілях. У часи князя Голіцина там проводили театральні та циркові вистави, а сьогодні двір славиться проведенням всеукраїнських фестивалів.

Міський голова Тростянця поділився зображеннями того, як виглядатимуть будівлі після реставрації. Один з жителів міста впевнений, що це буде туристична перлина не тільки Сумщини, а всієї України.

“Юрій Бова показав сьогодні як буде в майбутньому виглядати історична частина міста Тростянець. Модель реконструкції історичної будівлі палацу Чайковського та фортеця “Круглий двір”. Вартість – кілька десятків мільйонів гривень. Але це буде туристична перлина не тільки Сумщини, а всієї України. Місце проведення всеукраїнських фестивалів і одне з найкрасивіших місць для туристів,” – розповідає Олександр Хоружний.

Поділитися в соціальних мережах: