Що ж намалював вночі художник на Пслі?

«Вогняний» перфоманс, що відбувся 2 липня пізно ввечері на Харківському мосту, зібрав багато сумчан і викликав неоднозначні реакції — від захоплення до повного нерозуміння на кшталт «Мамо, шо це було?!»

Миколаївський художник Володимир Бахтов презентував свою роботу у незвичному для сумчан жанрі — геліографіті, тобто малювання світлом.

Це особлива техніка художньої реконструкції: в темну пору доби на фотоапараті виставляється тривала (кількахвилинна) витримка і низька чутливість, а митець факелом вимальовує у просторі, лінія за лінією, ті об’єкти, які має намір зобразити: всі точки, де був факел, фіксуються в одному фотокадрі.

«Факелом можна малювати так само, як олівцем або пензлем, — ділиться секретами Володимир Бахтов. — Унікальність цього методу в тому, що можна «відновити» зруйновані об’єкти у тривимірному просторі, а не на площині. Фактично я малюю вогнем навколо себе, тож виходять об’ємні картини».

Але результат такої діяльності видно на вже готових фото, а по факту сумчани бачили тільки човни, у яких сиділи люди з факелами. Тож, збираючись на такий захід, беріть з собою фотопапарати, і результат вас просто вразить!

Цього разу об’єктом для творчості художник обрав старовинну прикрасу з колекції відомого сумського фотографа, краєзнавця та колекціонера Сергія Гуцана. Ідея народилася моментально, каже Володимир, і вже ввечері за допомогою добровольців її втілили.

Пропонуємо переглянути результат цього творчого пошуку (перше фото — це прикраса з колекції Сергія Гуцана, що послужила джерелом натхнення для художника).

 

Поділитися в соціальних мережах: