СНАУ ініціює відновлення архітектурних пам’яток Сумщини

Сумський національний аграрний університет, обласна влада та профільний інститут у сфері реставрації пам’яток архітектури «УкрНДІпроектреставрація» підписали 9 липня Меморандум про співпрацю у сфері відновлення пам’яток архітектури Сумської області. Фахівці планують оновити палацо-парковий комплекс у Кияниці та Свято-Воскресенську церкву.

Напередодні, 17 червня представники університету та урядовці здійснили робочу поїздку до Кияниці, де на власні очі змогли побачити стан об’єкту. Сумський національний аграрний університет уже кілька років поспіль опікується палацо-парковим комплексом маєтку Ліщинських, тому знає про проблеми будівлі та якими шляхами їх краще усунути.

«На сьогодні ми активно підтримуємо так звану зелену зону парку «Кияницький». Але своїми силами не можемо відреставрувати будівлю – Палац Лещинських. Адже це пам’ятка загальнодержавного значення і потрібні відповідні документи», – відзначив ректор СНАУ Володимир Ладика.

Розробити проєктну документацію університетові допомагали Український державний науково-дослідний та проєктний інститут «УкрНДІпроектреставрація» та Сумська обласна державна адміністрація. 9 липня сторони уклали Меморандум про співпрацю в напрямі відновлення пам’ятки архітектури. Документ засвідчив готовність учасників проєкту відновити історичні пам`ятки, які є потенційними туристичними магнітами області. Команда спеціалістів ближчим часом займеться розробкою перспективної програми відновлення палацо-паркового комплексу у Кияниці та Свято-Воскресенської церкви.

«Ми будемо складати покрокову програму. Адже коли складається одразу величезний, коштовний проєкт, то часто грошей на нього не знаходять і він так і лежить рік-два, а потім вже потрібно складати новий. Ми ж будемо розробляти проєкти на певні етапи роботи, наприклад, аварійно-консерваційні, відновлення фасаду, тощо. І так крок за кроком буде відновлюватися будівля. Очевидно, що варто залучити не лише бюджетні кошти, а й кошти від різноманітних фондів та меценатів», – пояснив керівник інституту Василь Тимкович.

Володимир Биков зазначив, що найближчим часом буде розроблена проєктно-кошторисна документація на проведення аварійно-консерваційних робіт, які дозволять захистити будівлю маєтку Ліщинських від згубного впливу факторів навколишнього середовища.

Реставрація палацо-паркового комплексу у Кияниці та Свято-Воскресенської церкви стануть першими об’єктами масштабної програми відтворення архітектурних пам’яток, ініційованої СНАУ та Сумською обласною адміністрацією.

Поділитися в соціальних мережах: