Ті, що надихають: у Сумах люди стали книгами

Жива бібліотека – місце, де книги ожили і поділились цікавими історіями. Захід організовували Центр дозвілля молоді у рамках “Youth Week”.

До Дня молоді за підтримки Центру Євроініціатив біля МЦ “Романтика” облаштували живу бібліотеку, де книгами стали активні містяни та іноземці, які захотіли поділитись власним досвідом. Книжкова полиця була досить різноманітною – нон-фікшн, пригодницький роман, чутлива новела та інші.

Вікторія Калашникова, ведуча радіо та авторка курсу ораторського мистецтва, розповідала про те, як варто презентувати себе та не боятися втілювати свої мрії у життя.

“Про будинок своєї мрії, про улюблену тваринку ми розповідали лише на уроках англійської мови, з української ж ми могли описувати все що завгодно, але не себе. Не бійтесь говорити про себе”, – головні тези, яким вчила Вікторія.

Інша спікерка, Поліна Уварова, ділилась власним досвідом подорожей. Вона відвідала 22 країни, а зараз планує зосередитись на внутрішньому туризмі.

“Я хочу показати українцям, що наша країна чудова і класна. Що не обов’язково їхати в Італію, Швецію чи деінде, бо в нас нічим не гірше”, – розповідає дівчина.

Також серед спікерів були іноземці. Ріхард та Себастіан – волонтери Європейського корпусу солідарності, які приїхали в Україну і закохались в неї так, що вирішили залишитись.

Себастіан Ціба раніше жив у Польщі і працював у ІТ-сфері, а восени вирішив стати волонтером:

“Мені подобається, що я постійно знайомлюсь з новими людьми. Тому я хочу бути волонтером і далі. Суми подобаються тим, що це дуже зелене місто, зеленіше за наш Вроцлав. Тут цікаво. Закінчиться карантин, хочу відвідати інші українські міста. Які саме, ще не визначив, мені допоможуть друзі”.

Учасники обирали між історіями 7 книг-спікерів, адже могли “прочитати” лише 4 з них. Підбирати книжки допомагали “бібліотекарі” – волонтери. Вони ж координували, де буде наступна зустріч та коригували час, щоб спікери могли відпочити.

“Взагалі я три рази до цього була читачем, а це отримала підвищення. Тепер бібліотекарка”, – розповідає Вікторія Кулеба, яка реєструвала учасників та ознайомлювала з правилами безпеки.

Захід проходив на галявині, а замість стільчиків організатори пропонували відпочити на карематах чи пуфиках. Для протидії коронавірусу кожному читачеві видали маску, обробили руки антисептиком та виміряли температуру.

Під кінець заходу учасників чекала  лотерея з подарунками. Троє читачів виграли приз від ТЦ “Мост” – подарунковий набір з солодощів та чашки. Центр Євроініціатив запрошує бажаючих взяти участь у живій бібліотеці. Тож, якщо ви маєте цікаву історію, якою б хотіли поділитись, або мріяли стати бібліотекарем, слідкуйте за новинами організації на сторінці у Фейсбук.

Марина Тищенко