У сумському краєзнавчому музеї до Дня пасічника відкрили цікаву виставку

До свята бджолярів України – Дня пасічника, який щорічно відзначається 19 серпня, Сумський обласний краєзнавчий музей презентував цікаву виставку «З історії бортництва і пасічництва», матеріали якої розповідають про становлення, розвиток і значення цього ремесла для жителів Сумщини від його зародження до сьогодення.
Починаючи з ІХ ст., бортництво стало традиційним заняттям для мешканців нашого краю, про що свідчать археологічні знахідки. Бортні угіддя на землях Сумщини згадуються в унікальних свитках ХVІІ ст. з фондового зібрання музею, що нині знаходяться на реставрації.


Серед унікальних експонатів, представлених на виставці, – горщик ІХ – ХІ ст. із залишками меду, знайдений біля с. Воргол Кролевецького району. Привертають увагу бортні сокири та медорізки ХІV – ХVІІІ ст., надані на виставку краєзнавцем С. Гуцаном.
Експонуються оригінальні вулики-дуплянки початку ХХ ст., що свого часу побутували у селах Глинськ Роменського та Томашівка Недригайлівського районів. Цікавими є фотографії 1930-х рр., на яких зображені пасічники Конотопщини, з колекції приватного музею «Причал Одіссея» С. Гуцана.
Краєзнавчий музей вдячний мешканці м. Суми Олені Перерві, яка люб’язно надала сучасний інвентар пасічників для його експонування на виставці.


Інформативним є комплекс, що висвітлює тему філателістичними випусками України та інших країн світу. Варто відзначити випуски та спецпогашення, що розповідають про П. Прокоповича (1775–1850) – видатного бджоляра, основоположника рамкового бджільництва, засновника першої школи пасічників, уродженця с. Митченки Конотопського повіту.
Запрошуємо сумчан і гостей міста оглянути виставку.