За що любити Суми? Розповідають амбасадори нашого міста

Пам’ятаєте початок підводки новин ТСН «Суми – місто бидла»? Погодьтесь, такі негативні фрази обурюють. Тому, щоб розвінчати цей та інші міфи, у Сумах з’явились амбасадори – люди, які популяризують наше місто.

Для того, щоб показати, наскільки Суми цікаве та різностороннє місто, 12 осіб пройшли навчання від Агенції промоції «Суми». Під кінець вони розробили свої авторські туристичні, екскурсійні онлайн-продукти. Ми поспілкувались з двома амбасадорами та запитали, чому вони вирішили представляти наші Суми.

Катерина Журавльова дізналась про проєкт зі сторінки Агенції промоції “Суми”.

«Я вирішила, що записатися на програму – гарний шанс потрапити в коло людей , які знають Суми набагато краще, ніж я. І це класний шанс стати однією з них», – каже Катерина.

Свою місію у ролі амбасадора Катерина Журавльова визначає так:

«Шкода, коли навіть корінні сумчани не раді, що народилися та живуть у Сумах. Тому я хочу допомогти людям полюбити своє рідне місто, щоб вони раділи можливості бути тут»

На питання, за що вона любить Суми, амбасадорка відповіла – за баланс між перевагами великого міста та його затишком.

«Все ж таки Суми – обласний центр. Тому тут можна швидше оформити документи та вирішити різні бюрократичні питання. Але одночасно з цим у місті залишається душа: різноманітні кафе, піші прогулянки, проєкти типу Зеленого театру та Трибуна парку. Для мене це золота середина, і саме за це люблю Суми»

Катерина додає, що залишила б у місті відсутність заторів на дорогах. Натомість змінила б ставлення людей до свого міста. Тому вона розповідає людям історію Сум та про цікаві локації, і сподівається, що з часом кількість людей, що любитимуть її рідне місто, збільшиться.

Її колега, Євген Датський, більше 10 років прожив у Римі, який закохав у себе та відкрив пристрасть до культури. Та чоловік повернувся у Суми і тепер розповідає, як змінилось його ставлення до міста.

«Змалечку я любив історію та архітектуру, але вважав, що Суми – це “велике село”, де нічого цікавого та цінного не існує. Протягом багатьох років, подорожуючи Європою, я порівнював Суми з іншими містами. І знаєте, я прийшов до висновку, що місто над Пслом унікальне не тільки для України, а й взагалі для всього світу. Бо, погодьтесь, не кожне місто може пишатися храмом в стилі козацького бароко, якому вже понад 300 років, та не кожне місто стоїть на мальовничій річці Псел,» – розповідає він.

Євген вважає, що сумчани, які перебувають за кордоном або в інших куточках України, теж амбасадори:

«Всі сумчани, які перебувають за кордоном або в інших куточках України, за своєю суттю являються амбасадорами, сумськими представниками в культурно-соціальному просторі. Кожен з нас передає позитивну або негативну інформацію про історію, архітектуру, сучасне становище міста»

Чоловік відчуває за собою важливу місію бути амбасадором – любити своє місто, з любов’ю про нього розповідати.

«Особисто для мене,бути амбасадором – це стиль життя. Коли людина шанує своє малу батьківщину, досліджує та розповідає про унікальності Сум, вона створює новітній культурний пласт, якого так потребує вся наша країна», – каже він.

Євген розповідає, що хотів би змінити ставлення жителів Сум, а особливо можновладців, до культурної спадщини Сумщини. Що б залишив?

«Не можу відповісти однозначно. Місто – це історія, а історія – це динаміка. Історія в постійному процесі, в якому є розвиток, руйнація та відтворення. Нехай залишиться наша історична спадщина, але відновлена з допомогою небайдужих сумчан», – відповідає амбасадор.

Завдяки амбасадорам Сум ми можемо більше дізнатись про особливість та красу цього міста. Вони змінюють погляд на ті речі, які сумчани вже звикли вважати буденними – історію Сотні, унікальність архітектурних пам’яток та різноманітність природи. Ми продовжимо розповідати вам історії людей, які змінили враження про Суми. Адже якщо ви по-справжньому закохаєтесь у місто, воно стане кращим.

Марина Тищенко