Чому в Україні дорожчає картопля

На поточному тижні в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. Перш за все, підвищувальний ціновий тренд гравці ринку пояснюють негодою, через яку в ряді регіонів країни виникли проблеми з прибиранням картоплі. Про це повідомляє agronews.ua з посиланням на  аналітиків проекту EastFruit

Так, з початку тижня картопля в Україні подорожчала в середньому на 13%. Сьогодні фермери декларують ціни на цю продукцію в межах 7-10 грн/кг ($ 0,27-0,39 ха кг) в залежності від якості, сорту і регіону.

«Через несприятливі погодні умови, які спостерігалися на початку тижня практично на всій території країни, в деяких регіонах роботи з прибирання картоплі були утруднені, в результаті чого обсяги продукції, які вдавалося відвантажувати на ринок, дещо зменшилися. У той же час, темпи збуту залишалися стабільними, завдяки чому виробникам вдалося трохи підвищити відпускні ціни в сегменті картоплі», — говорять фахівці.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день ціни на картоплю в Україні практично в 2 рази вище, ніж в аналогічний період минулого року. Для порівняння: тоді відвантаження цієї продукції велися не дорожче 5 грн/кг.

 

Поділитися в соціальних мережах: