Хто розкрадає ліс на Сумщині?

14 листопада в Лебединському районному суді Сумської області відбулося резонансне засідання щодо поновлення на посаді екс-керівника Лебединського дочірнього агролісогосподарського підприємства «ЛЕБЕДИНСЬКИЙ АГРОЛІСГОСП».

Так, в липні місяці 2016 року біля сел. Даценківка та Хільково однією громадською організацією спільно з працівниками Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «СУМИОБЛАГРОЛІС» була виявлена незаконна порубка 250 м3 дуба. Завдана шкода Лебединському дочірньому агролісогосподарському підприємству «ЛЕБЕДИНСЬКИЙ АГРОЛІСГОСП» через такі протиправні дії склала 1504551 грн. Існує велика ймовірність, що ця шкода лісовому фонду Сумщини була завдана за сприяння тодішньої керівниці підприємства «ЛЕБЕДИНСЬКИЙ АГРОЛІСГОСП» Валентини Сердюк. Для з’ясування усіх обставин працівниками поліції відносно фігуранта резонансного розкрадання деревини було розпочато кримінальне провадження. Потім на  підприємстві почалися перевірки, в результаті яких 26 липня 2016 року працівники екологічної інспекції разом з працівниками управління майна Сумської обласної ради та фахівцями ОКАП «СУМИОБЛАГРОЛІС»  виявили незаконний поруб 175 дубів. Розмір заподіяної шкоди склав 1232503, 44 грн.

Також на виконання постанови слідчого Лебединського ВП ГУНП працівники екологічної інспекції Сумської області виявили на території Будильської та Михайлівської сільської ради незаконний поруб, розмір шкоди за яким склав 1001316 грн..

В результаті масового розкрадання деревини на території Лебединського дочірнього агролісогосподарського підприємства «ЛЕБЕДИНСЬКИЙ АГРОЛІСГОСП» тодішня очільниця підприємства Валентина Сердюк написала заяву на звільнення з посади за угодою сторін.

Однак, пройшло літо лісових заробітків, трішки спав суспільний резонанс, і на початку жовтня 2016 року пані Сердюк передумала й написала листа, що хоче повернутися на роботу.

Жінка, яка, ймовірно, була причетна до заподіяння багатомільйонних збитків, навіть  звернулася до Лебединського районного суду Сумської області з вимогою про поновлення на роботі. Судова справа потрапила до голови суду, який у 2012 році успішно поновлював одіозну керівницю на посаді.

Розгляд справи стосовно екс-директора Лебединського агролісгоспу пані Сердюк відбудеться 21 листопада цього року.  Далі – буде.

Поділитися в соціальних мережах: