Кого й за що можуть позбавити субсидії: повний перелік «порушень»

13

Залишитися без допомоги можуть українці, які приховують дохід, не платять за комуналку або зробили велику покупку, пише сайт Сьогодні.

В Україні за підсумками цього року, як підрахували в Мінсоцполітики, дев’ять з 12 мільйонів українських сімей отримуватимуть субсидії. В кінці минулого року на програму субсидій-2017 виділили 47 мільярдів гривень, проте вже в травні стало зрозуміло, що грошей не вистачає. Минулого місяця бюджет збільшили до 61 мільярда. Як заявляє заступник голови парламентського комітету з питань житлово-комунального господарства Олена Бабак, витрати на комунальну знижку в цьому році можуть і зовсім досягти 100 мільярдів гривень. Один із способів знизити витрати — посилити вимоги до субсидіантів. Наприклад, у квітні уряд прийняв постанову, згідно з яким субсидія не буде продовжуватися українцям з боргами за комуналку.

Велика покупка

Як дізнаються: в Мінфіні відділ верифікації звіряє інформацію з різних реєстрів, мають доступ до банківських рахунків.

Найлегше виявити покупку ділянки землі або машини, ця інформація відображається в державних реєстрах. Але якщо, наприклад, придбати дорогий телефон за готівку, така покупка може залишитися непоміченою.

У постанові Кабміну уточнюють, що до покупок відносяться: придбання земельної ділянки, квартири або будинку, машини, будівельних матеріалів, витрати на ремонт житла або транспорту.

Приховали додатковий дохід, наприклад, від здачі квартири в оренду

Як дізнаються: Мінсоцполітики пропонує розширити повноваження соціальних інспекторів. Якщо за підсумками дослідження матеріального становища сім’ї виявиться, що в квартирі живе інша сім’я.

Як говориться в урядовій постанові, мова йде про всі незадекларовані доходи. Правда, в Мінфіні говорять, що ловити «за руки» бабусь, які продають власноруч вирощені овочі, не будуть.

Є заборгованість за комуналку як мінімум за два місяці

Як дізнаються: інформація про заборгованість відображається на індивідуальних рахунках домогосподарств.

В цьому році субсидії не продовжили українцям, які накопичили борги по комуналці. Якщо є борг, субсидію оформити можна тільки в тому випадку, якщо раніше її не отримували.

Доходу сім’ї досить, щоб самому платити за комуналку

Як дізнаються: інформацію про доходи органи соцзахисту отримують з податкової служби, Пенсійного фонду та інших відомств

Субсидії на неопалювальний сезон розраховують з урахуванням доходу, отриманого з квітня 2016 року по березень 2017 го. Якщо в цьому році, наприклад через зростання мінімалки, значно зріс дохід, в субсидії можуть відмовити. Для кожної сім’ї розмір субсидії рахують індивідуально.

Поділитися в соціальних мережах: