На Сумщині викрили лісову оборудку на 4,5 мільйона гривень

Протягом поточного року співробітниками Сумської митниці та ГУ ДФС у Сумській області за сприянням прокуратури Сумської області було проведено низку перевірок щодо викриття фактів порушення чинного законодавства підприємствами, які здійснюють митне оформлення зовнішньоекономічних операцій в Сумській області.

Підприємство на одному із митних постів Сумської митниці ДФС здійснило митне оформлення експорту обрізних пиломатеріалів хвойних порід (з сосни) вагою близько 22 тони вартістю 3 496 USD (близько 73,7 тис. грн.). В якості підстави для проведення митного оформлення в пакеті документів митниці було надано сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, котрий виданий Сумським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Але в ньому зазначено, що лісокористувачем — продавцем товару «лісоматеріали» є зовсім інша фірма.

Пильними працівниками митниці були здійснені відповідні перевірочні заходи, у результаті яких дана фірма не підтвердила факту відправки або продажу лісоматеріалів на підставі товарно-транспортних накладних, що були вказані. Отже даний сертифікат був отриманий незаконним шляхом.

За даним фактом було складено протокол про порушення митних правил та направлено повідомлення про вчинення кримінальних діянь до правоохоронних органів за підслідністю. Наразі ведеться декілька кримінальних проваджень за статтями 366 «Службове підроблення» та 358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів» Кримінального кодексу України.

– «Вагомий внесок» у скоєнні всіх митних правопорушень належить експортним операціям з пило- та лісоматеріалів. Близько 10% від загальної кількості складених протоколів про порушення митних правил складаються за статтею 483 Митного кодексу України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю». Санкція: штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів з їх конфіскацією, а також транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами, – говорить Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС. – Загальна вартість пило- та лісоматеріалів по зазначених справах 4,4 млн. гривень.

Джерело: Прес-служба ГУ ДФС у Сумській області

Поділитися в соціальних мережах: