«Нафтогаз» знизив ціну газу для населення

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» розрахувала нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за спеціальними зобов’язаннями, яка діятиме в червні. Відповідно до постанови уряду від 5 червня вона становитиме 5553,89 грн за 1 тис. куб. м, що на 7,3% менше, порівняно з травнем, повідомила прес-служба компанії. 

«Таким чином, у червні ціна газу, за якою «Нафтогаз» продає його газзбутам і постачає споживачам за ПСО, зменшиться на 7,3%, або на 436,11 грн, порівняно з травнем», – сказано в повідомленні.

Повідомляється, що кінцева ціна газу для споживачів у Кіровоградській області з урахуванням ПДВ, вартості доставки й націнки постачальника в червні становитиме 7755,87 грн. Кінцева ціна в інших регіонах залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), для відповідного обл- або міськгазу. Зазначається, що постачальники газу зобов’язані інформувати своїх споживачів про кінцеву ціну.

Також у повідомленні прес-служби наводяться слова голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва, який вкотре висловив надію, що уряд найближчим часом ухвалить рішення про повне скасування цінового регулювання, що на додачу до прозорого ціноутворення дозволить кінцевому споживачеві обирати постачальника газу.

«Навесні цього року аналітична служба «Нафтогазу» надала висновки про те, що очікується зниження цін на газ на європейському ринку – звідки ми імпортуємо газ та де маємо найбільших партнерів. Тоді ж ми запропонували уряду змінити підхід до формування цін на газ в Україні, перейти на ринкове ціноутворення. Було б просто несправедливо залишати регульовану ціну на тому ж рівні, коли ринкова ціна падає. Тому ми запропонували декілька варіантів як це можна зробити коректно – один із варіантів, прийнятих урядом, почне діяти в червні», – цитує Коболєва прес-служба.

Зазначається, що постанова уряду від 5 червня передбачає, що «Нафтогаз» для визначення ціни газу за ПСО аналізує 4 показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року. Компанія обирає з них найнижчу. Найнижчою виявилася ціна на Українській енергетичній біржі – вона й визначила ціну на червень.

«Новий механізм демонструє переваги конкурентного ринку. Ціна змінюється паралельно з ринковими паритетом, завдяки чому споживач отримує чесні умови. Ми сподіваємося, що уряд найближчим часом також погодиться з нашою пропозицією повного скасування цінового регулювання, що на додачу до прозорого ціноутворення дозволить кінцевому споживачеві обирати постачальника газу», – підсумував Коболєв.

Джерело: unian.ua

Поділитися в соціальних мережах: