Нардеп від “Слуги народу” пропонує ввести новий податок на обмін валюти

При купівлі або продажі готівкових доларів людям доведеться платити 1%.
В Україні може з’явитися новий податок. Збір у розмірі 1% пропонують брати з усіх валютообмінних операцій у готівковій формі. Відповідні ініціативи містить проект закону №2208, який 3 жовтня зареєстрував у Верховній Раді нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубинський.

Автор документа пропонує направляти зібрані кошти на розвиток молодіжного спорту. У пояснювальній записці він звертає увагу, що у скандинавських країнах рівень залученості дітей в різні спортивні заходи та секції досягає 85%. При цьому, згідно з профільною урядовою програмою, до 2020 року в нашій країні цей показник повинен досягти всього 13%.
Однією з причин такої статистики автор вважає мізерні бюджетні асигнування. У 2019 на спорт в скарбниці виділили 3,7 млрд грн. , з яких тільки 23% спрямовується на розвиток.

Новий збір, впевнений нардеп, допоможе виправити такий стан справ. Крім того, він буде стимулювати людей відмовлятися від готівки. Оскільки податок, згідно з його задумом, не буде застосовуватися до безготівкових операцій, у тому числі при купівлі або продажі валюти в мобільних додатках онлайн.

А щоб банкам було не з руки обманювати державу, нардеп пропонує також встановити новий штраф – за невидачу розрахункового документа платникам збору на розвиток спорту.
Чи підтримають такі ініціативи парламентарії – питання дискусійне. Однак, якщо проект зможе набрати в залі Ради 226 голосів, його норми вступлять в силу з нового року. Якого саме – автор вказувати не став, залишив дату відкритою.

Джерело: ubr.ua

Поділитися в соціальних мережах: