Що буде з субсидіями в 2017: коротко про головні нововведення

29

Дохід українців перед початком опалювального сезону перерахують, враховувати будуть доходи за 4 квартали (12 місяців). До того ж обсяг комунальних послуг, які покриває субсидія, в наступному опалювальному сезоні скоротиться, пише сайт Сьогодні.

Так, якщо раніше на опалення квадратного метра житла давали 5,5 кубометрів газу, цієї зими – всього 5 кубів. Зменшитися субсидія і для тих, хто користується центральним опаленням. Якщо раніше виділялося 0,0548 Гкал тепла на квадратний метр, в цьому році будуть давати всього 0,0431. Якщо витрачати стільки ж, то за «зайві» доведеться платити самостійно.

Також, згідно з меморандумом з МВФ, Україна повинна скасувати розстрочку на опалення. Минулої зими українці без субсидії могли написати заяву і оплачувати тепло не шість місяців, а 12. Всі платежі ділили навпіл і розподіляли на весь рік.

У будинках без центрального опалення субсидії на тепло будуть давати не на сім місяців, як раніше, а шість.

Частина зекономлених на субсидії коштів видадуть грішми. Після прийняття постанови Кабміну №300, всю заощаджену субсидію, крім 300 кубів газу або 150 кВт * год електроенергії (якщо вони використовуються на опалення), повертають до бюджету. За приблизними оцінками Мінсоцполітики, невикористані субсидії були у півтора мільйона українців. Бюджет поповниться приблизно 10 мільярдами гривень.

У кого забрали невикористану субсидію:

— Сім’я в квартирі з центральним опаленням — всю суму повернули в бюджет
— Сім’я, яка опалює житло газом, — грошима віддадуть близько 700 гривень, решта — в бюджет
— Сім’я, яка використовує електричне опалення, — грошима віддадуть 174 гривні, решту — в бюджет

Гроші українцям перерахують на банківські картки, які вони повинні вказати в заяві, до першого вересня. «До 1 липня 2017 року підприємства-виробники або підприємства-виконавці послуг з газо- і електропостачання в паперовому та електронному вигляді повинні надати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергозберігаючих субсідіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги», — пояснюють в Міністерстві соціальної політики.

Поділитися в соціальних мережах: