“Свинські” справи: фермерам Сумщини відшкодують витрати на розвиток популярної української галузі

За підсумками І кварталу 2018 року поголів’я свиней у всіх категоріях господарств Сумської області становило 116,6 тис. гол, що більше на 1,5 тис. гол, або на 1,3% порівняно з початком 2018 року. Загальне зростання поголів’я свиней на Сумщині відбулося через його збільшення в господарствах населення до 66 тис. гол, або на 2,1 тис. гол (+3,3%).

Розвиток свинарства визначено одним із пріоритетів аграрного сектору Сумщини, що знайшло відображення у змінах до Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, яку затверджено рішенням сесії Сумської обласної ради від 27 квітня 2018 року. Зміни до Програми були підготовлені Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з науковцями, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та депутатами Сумської обласної ради.

Тому подальший розвиток галузі свинарства, зокрема у суб’єктів малого підприємництва на Сумщині, матиме фінансову підтримку з обласного бюджету. Вона полягатиме у частковому відшкодуванні витрат, пов’язаних із придбанням племінних свинок та кнурців вітчизняного походження.  Отримати фінансову підтримку з обласного бюджету матимуть можливість суб’єкти господарювання агропромислового комплексу – сімейні фермерські господарства без статусу юридичної особи, що здійснюють свою виробничу діяльність відповідно до Закону України «Про фермерське господарство», фізичні особи – підприємці, які мали чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15 млн. грн.

Часткове відшкодування буде здійснюватися заявникам на безповоротній основі у розмірі до 50 відсотків вартості, але не більше 5 000 гривень за одну  голову (при умові, якщо суб’єкти господарювання не отримували часткового відшкодування за вказаним напрямком у поточному році з державного бюджету).

Програмою передбачається поступове збільшення фінансування з обласного бюджету за цим напрямком впродовж наступних двох років порівняно з поточним. Так у 2018 році фінансування становитиме 340 тис. грн., у 2019 році – 418 тис. грн., у 2020 році – 446 тис. грн.

Джерело: apk.sm.gov.ua