Україна цього року відновить імпорт російського газу

За словами голови «Нафтогазу», ціна газу від «Газпрому» є привабливою.

Україна відновить імпорт російського газу / фото УНІАН
Ціна газу від російської компанії «Газпром», відповідно до зобов’язань за рішенням Стокгольмського арбітражу, є привабливою. І цього року Україна має відновити імпорт мінімальних обсягів російського газу, повідомив на прес-конференції голова Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

           22 грудня «Нафтогаз» отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу, яке включало в себе значення сум претензій сторін. За інформацією компанії, арбітраж задовольнив усі вимоги української сторони: знизив ціну на газ, який купувався у «Газпрому» у другому кварталі 2014 року, на 27,4% — до 352 дол. за тис. куб. м; відхилив вимоги російської сторони згідно з принципом «бери або плати» на суму 56 млрд дол.; знизив обсяг газу, який «Нафтогаз» в 2018-2019 роках буде зобов’язаний купувати у «Газпрому», з 52 до 5 млрд куб. м в рік.

         Також «Нафтогаз» не повинен платити за газ, який «Газпром» постачав на окупований Донбас. Україна в особі «Нафтогазу України» судиться з російським «Газпромом» у Стокгольмському арбітражному суді за двома контрактами: на транзит російського газу в ЄС і купівлю Україною російського газу. За даними «Нафтогазу», на 29 травня 2017 року сума претензій «Нафтогазу» до «Газпрому» за контрактом на закупівлю газу становила 30,3 млрд дол., а з боку «Газпрому» до «Нафтогазу» — 47,1 млрд дол.

Детальніше читайте на УНІАН: https://economics.unian.ua/energetics/2350278-ukrajina-tsogo-roku-vidnovit-import-rosiyskogo-gazu.html

 

Поділитися в соціальних мережах: