Україна відклала заборону на закупівлю домашнього молока в селян

З 1 січня 2018 року в Україні мала почала діяти заборона на продаж домашнього молока.

Згідно з договором про асоціацію з ЄС, переробні підприємства більше не зможуть закуповувати молоко у селян. А з 2019 року – лише у спеціалізованих фермерських господарствах.

Тож із 1 січня 2018 року на полицях українських маркетів залишаться три сорти молока: екстра-класу, вищого і першого (молоко другого сорту – те, яке збирали у домогосподарствах).

Нагадаємо, що за оцінками Мінекономрозвитку, на внутрішньому ринку домашнє молоко становить 25%. Наразі спостерігається тенденція зниження виробництва молока по всій країні.

Відстрочення набуття чинності нового ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» на півроку (до 1 липня 2018 року) буде використана для створення ступеневої системи трансформації вимог до якості молока-сировини, гігієнічних вимог до молочних продуктів під час виробництва та переробки.

Проект цього наказу передбачає, що використання молока другого класу для технологічних процесів виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду буде обмежено, але його можна буде закуповувати для виготовлення кормів для тварин або казеїну.

Поділитися в соціальних мережах: