Здорожчання газу чи падіння гривні?

І справді, що ж краще для пересічного українця? Вірніше, що гірше? “Не вмер Гаврило, так болячка задавила” – саме це українське прислів’я яскраво змальовує “широту” цього вибору.

За умови отримання обіцяного траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) курс гривні до долара в Україні буде залишатися стабільним до кінця поточного року. Таку думку висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пензін у коментарі кореспонденту УНН.

“Курс долара напряму залежить від того, що у нас з вами буде із відносинами з Міжнародним валютним фондом. Якщо ми з вами побачимо до кінця жовтня підвищення ціни на газ для населення, і уряд піде на поступки щодо МВФ, ми побачимо транш, і курс гривні буде достатньо стабільний”, – зазначив економіст.

За його словами, в іншому разі – без надання Україні кредиту – курс національної валюти щодо долара буде однозначно падати.

При цьому він додав, що ціни на основні продукти в Україні вже досягли європейського рівня, тож навіть у випадку підвищення тарифів на газ або ж подорожчання долара очікувати суттєвих стрибків вартості не варто. В іншому випадку українські продукти в умовах відкритого ринку будуть витіснятися більш дешевим імпортом з найближчих країн – передусім з Польщі.

Нагадаємо, у НБУ попередили, що затримка з виконанням програми співпраці з МВФ може створити ризики для макрофінансової стабільності у середньостроковій перспективі.

Джерело: УНН