Бакалаврат 2023: англійська на рівні В1 обов’язкова при вступі

Міністерство освіти і науки України розробило і затвердило концепцію розвитку англійської мови в університетах, яка передбачає необхідність рівня В1 як обов’язкову умову вступу і викладання профільних дисциплін іноземною мовою.

“Документ передбачає організацію мовних курсів та інтенсивів, володіння англійською мовою на рівні не нижче В1 стане обов’язковою умовою для вступу, В2 – для випуску, частину профільних дисциплін пропонують зробити англомовними і проводити регулярні “скринінги знань”, зокрема ввести обов’язкове ЗНО з іноземної мови після бакалаврату” – йдеться в повідомленні прес-служби Міносвіти.

Концепція передбачає, що до 2023 року рівень володіння англійською на рівні В1 буде обов’язковим при вступі на бакалавра.

Відзначається, що це передбачає проходження обов’язкового “скринінгового” тесту з англійської мови всіма абітурієнтами (наприклад, зовнішнє незалежне оцінювання або стандартизовані іноземні тести) з метою встановлення рівня володіння мовою.

Якщо рівень вступника нижчий за В1, це не позбавляє його права брати участь у конкурсі на вступ на вищу освіту в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року (до 1 вересня або до 1 жовтня) мають пройти мовний інтенсив для досягнення рівня В1.

У міністерстві підкреслюють, що забезпечуватиметься рівний доступ до цього мовного інтенсиву для досягнення рівня В1 (очний, дистанційний).

“Через стандарти вищої школи буде прописано вимогу, що обов’язково студент бакалаврату, незалежно від спеціальності, повинен засвоїти іноземну мову на рівні В1+, якщо він хоче отримати диплом. Для вищих рівнів – магістри і доктори філософії з академічним компонентом – обов’язковим буде рівень В2”, – йдеться в повідомленні.

Для заохочення університетів до викладання і студентів до вивчення англійської мови під час бакалаврату концепція Міносвіти передбачає збільшення годин і зміни змісту мовних дисциплін. Планується, що в подальшому широко використовуватимуться іспити для підтвердження рівня володіння англійською мовою на рівні В2.

Серед іншого зазначається, що в середньостроковій перспективі (5-7 років) планується замінити випускний іспит обов’язковим стандартизованим єдиним вихідним (кваліфікаційним) іспитом з англійської мови для всіх студентів бакалаврату.

Крім цього, щоб створити живі стимули для університетів та студентів до підтримки рівня англійської мови на рівні В2, пропонується у студентів під час магістратури ввести оцінювання англійської мови як компонента єдиного державного кваліфікаційного іспиту для більшості спеціальностей в режимі “склав/не склав”.

Для спеціальностей, для яких не передбачено кваліфікаційний іспит, рекомендуватимуть вишам проводити оцінку володіння англійською мовою під час атестації магістрів.

Концепція також рекомендує вишам включити оцінювання якості викладання англійської мови окремим пунктом до своїх систем внутрішнього забезпечення якості освіти закладу, а Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти – зробити цей критерій обов’язковою частиною зовнішньої системи забезпечення якості.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте також:

  1. «Місто, яке має майбутнє»: у Сумах молодь навчатимуть амбасадорству

  2. Сумчанам з особливими освітніми потребами виділять 5,6 млн грн

  3. У Сумах розпочинають прийом заяв та документів для зарахування дітей до першого класу

  4. Ректор СумДУ у прямому ефірі відповість на запитання студентів та вислухає пропозиції щодо навчання

  5. “Змінюємо акценти, вчимо розвінчувати фейки, заохочуємо йти далі”: педагоги ліцею “Просперітас” про навчання в умовах війни

  6. Повітряні тривоги, парти в укриттях і віра в майбутнє: як долають воєнні виклики у ліцеї “Просперітас”

  7. Волонтерство, мистецтво, дизайн: учні ліцею «Просперітас» захистили наукові роботи англійською мовою

  8. У Сумах пропонують роботу асистентам педагогів

  9. З 14 березня до 11 квітня включно: у Сумах триває реєстрація на НМТ-2024

  10. Наступного тижня дошкілля та позашкілля сумської громади працюватимуть дистанційно