Хто має право на першочергове зарахування до 1 класу

Сьогодні на апаратній нараді при голові Сумської ОДА директор департаменту освіти і науки Вікторія Гробова розповіла про умови першочергового зарахування дітей до 1 класу.

Зарахування відбувається відповідно до наказу «Про затвердження порядку зарахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти».

«Першочергово до першого класу зараховуються діти, місце проживання яких відноситься до території обслуговування закладу середньої освіти. Ця територія визначена порядком і затверджена наказом, про який я вже сказала», – говорить Вікторія Гробова.

Територія обслуговування – це адміністративна територіальна одиниця, її частина чи окремі будинки. Вона визначена і закріплена місцевим органом самоврядування чи виконавчої влади за закладом освіти, для забезпечення права кожної людини, яка проживатиме на цій території, на здобуття початкової чи базової середньої освіти у навчальному закладі, який максимально наближений до місця проживання дитини.

Так, до 31 травня в освітніх закладах Сум триває прийом заяв на зарахування дітей в 1 класи. З 1 по 15 червня відбуватиметься саме зарахування дітей.

За словами Вікторії Гробової до заяви потрібно додати копію свідоцтва про народження дитини, оригінал чи копію медичної довідки 0-861/0 та документ, який підтверджує місце проживання дитини.

«Для підтвердження території проживання потрібно подати довідку з місця проживання, копію паспорта з зазначенням місця реєстрації чи документ, що підтверджує місце проживання», – повідомила директор департаменту.

Якщо з місцем реєстрації проблем немає (зазначений в паспорті батьків), то проживання потрібно додатково підтвердити такими документами, як:

  • документ, що засвідчує право власності на відповідне житло;
  • рішення суду про надання особі права на вселення у житлове приміщення;
  • договір найму/піднайму/оренди;
  • довідка про проходження служби у військовій частині;
  • акт обстеження умов проживання, який надається органами опіки і піклування.

Якщо цих документів немає, але в навчальному закладі є вільні місця, то шляхом жеребкування на них зарахують дітей.

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: