Львівська школа зароблятиме 200 тисяч на сонячних панелях

На кошти міського бюджету Львова у середній середній загальноосвітній школі № 68 завершать капітальний ремонт стадіону і будівництво сонячних електростанцій.

Сонячні панелі розташували на даху школи у 2018 році за 1,168 мільйона гривень.


Наразі влада міста намагається розробити механізм продажу електроенергії. Як повідомляють фахівці, завдяки сонячним панелям школа може заробити до 200 тисяч гривень на рік. Термін експлуатації електростанцій складає 25 років, а окупиться проект за 6-7 років.

“Зараз вже повністю завершені роботи з облаштування сонячних батарей. В нас лише залишається питання технічної документації та дозвільної документації щодо введення в експлуатацію тієї дахової електростанції. Електростанція розрахована на освітлення. У рік школа платить обленерго фактично 50 тисяч гривень”, – розповіла Галина Слічна, директор департаменту гуманітарної політики ЛМР.

Якщо ж розрахунки проектантів правильні, то до 2030 року заклад отримуватиме прибуток від роботи електростанції за рахунок коштів від орендаря, адже школа – це неприбуткова організація і не може продавати електроенергію.

Джерело: vseosvita.ua

Поділитися в соціальних мережах: