Молоді вчені отримуватимуть підвищені стипендії від держави

У Кабінеті Міністрів України прийнято рішення про збільшення стипендій, які отримують молоді вчені. Цільові виплати, які призначає Президент України та Кабінет Міністрів України, зростуть більше, ніж удвічі.

Щорічно в Україні Президент призначає 300 іменних стипендій, а Кабінет Міністрів –320 стипендій. Виплати стипендіатам призначаються терміном на два роки.

У Міністерстві освіти і науки повідомляють: розмір стипендій Президента для молодих вчених збільшиться з 2 305 гривень в місяць до 6 021 гривень, а розмір грошової допомоги КМУ – з 1 921 гривень до 4 014 гривень.

Міністр освіти Лілія Гриневич, коментуючи рішення уряду, зазначила, що його метою є підтримка талановитих молодих вчених та мотивування їх до подальшого розвитку та більш наполегливої праці.

“В останні роки склалася ситуація, що розмір саме цих стипендій був найменшим серед всіх премій і стипендій для молодих вчених в Україні. Звичайно, нам треба було змінити цю ситуацію, і в цьому році ми знайшли в бюджеті необхідні кошти, щоб більш ніж удвічі підняти ці виплати. І дуже важливо, що це підвищення буде не в кінці року, а вже з 1 липня”, – пояснила міністр.

Джерело: vseosvita.ua

Поділитися в соціальних мережах: