МОН надало роз’яснення щодо державної підсумкової атестації

Державна підсумкова атестація (ДПА) у школах після 4 класу у 2018 році буде проходити тільки з двох предметів. Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки України «Про організоване завершення 2017/2018 навчального року та особливості проведення атестації у закладах загальної середньої освіти», опублікованому на сайті міністерства.

«Так, при переході у 5 клас діти писатимуть ДПА у формі контрольних робіт з української мови (передбачає оцінювання результатів навчання відразу з української мови та читання) та математики. Попередні роки четверокласники писали ДПА з трьох предметів, адже знання з української мови та читання перевірялися в рамках двох різних контрольних робіт «, — вказують у відомстві.

Також у листі зазначається, що школи самостійно визначають терміни проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х і 9-х класів.

У школах, де діти вивчають або навчаються на мові національної меншини, за бажанням батьків і педагогічного колективу учні можуть додатково проходити ДПА з третього предмета — мови національної меншини.
Після 9 класу учні будуть здавати ДПА з трьох предметів — української мови, математики та одного предмета за вибором педагогічної ради школи.

В 11-му класі школярі здають державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Вона також буде проходити з трьох предметів. Одне обов’язкове тестування з української мови та літератури, другий предмет учні зможуть вибрати з історії України та математики, третій предмет учень обирає самостійно.

Нагадаємо, 6 лютого в Україні стартувала реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2018 року, яка триватиме до 19 березня.

ЗНО-2018 в Україні пройде з 22 травня по 13 червня.

Поділитися в соціальних мережах: