Що таке пільга на розвиток дитини?

Якщо ваші діти ходять на секції чи гуртки, то ви маєте право на часткове відшкодування коштів.

З 1 січня 2019 року вступила в дію пільга на розвиток дитини, про що повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook. За словами глави уряду, батьки, чиї діти відвідують гуртки, дитячі садки та інші програми навчання, мають право на податкові пільги. Йдеться про податкову знижку у розмірі 18% від сплаченої суми.

“Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» суттєво розширює сферу застосування податкової знижки. Попередня редакція вказаних статей закріплювала право на податкову знижку тільки щодо витрат на середню професійну та вищу освіту. Тепер можна буде повернути і частину витраченої суми на дошкільну, позашкільну та середню загальну освіту. Інакше кажучи, батьки отримають можливість компенсувати частину коштів, які вони витрачають на дитячий садок, спортивну чи музичну школу, спеціалізовану школу, наприклад, з поглибленим вивченням іноземних мов тощо”, – прокоментував Олексій Шевченко, начальник Гооловного територіального управління юстиції в Київській області.

На отримання цієї пільги має право кожен громадянин, який працює і сплачує податки, окрім батьків, які є фізичними особами-підприємцями. На ФОП зазначене право не поширюється.

Для того, щоб отримати податкові пільги потрібно написати заяву, зразок якої можна отримати у  регіональному представнитстві Державної фіскальної служби. Також знадобляться:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідка з роботи про отриманий дохід за минулий рік і сплачені податки;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • довідка про вартість навчання за рік;
  • договір з навчальним закладом;
  • довідка з навчального закладу про кількість навчальних місяців;
  • платіжні документи, які підтверджують оплату навчання;
  • декларація про доходи батьків.

Також має бути офіційний договір із закладом освіти, в якому вказано хто надає/отримує послугу, суму оплати та термін надання послуг.

Підтвердження витрат на додатковий розвиток дитини батьки надають наприкінці року. Після подання документів до фіскальної служби впродовж 60 днів на ваш рахунок має надійти фінансове відшкодування.

Джерело: vseosvita.ua

Поділитися в соціальних мережах: