Скільки держава витрачає на утримання шкіл?

Моніторинг використання бюджетних коштів у школах по областях країни провели у Міністерстві фінансів.

Дані щодо бюджетних витрат на школи по всій Україні, а також по кожній області і школі окремо, зібрані Міністерством фінансів та оформлені у вигляді дешборду — інтерактивного аналітичного інструменту. За його допомогою можна відслідкувати ефективність витрат на середню освіту в країні. Дешборд складений на основі показників за 2018 рік, наданих обласними державними адміністраціями.

Всього зібрані відомості про фінансування більше 14 тис. 700 шкіл,   у яких навчається більше 3 млн 800 тис. учнів та працює майже 425 тис. вчителів. На кожного вчителя припадає трохи більше 9 учнів. На навчання одного учня в рік витрачається більше 21,3 тис. грн. Всього на школи в Україні у минулому році було витрачено 82,8 млрд. грн.

У повідомленні Мінфіну зазначено, що при складанні звіту вказані середні кількісні показники: наповнюваність класів та навантаження на вчителів, тобто кількість учнів на одного викладача. При цьому не враховувалася кінцева ефективність викладання у кожному навчальному закладі –  у таблиці немає даних щодо середнього балу по ЗНО, який свідчить про якість витрачених державних коштів.

До того ж, було виявлено значну розбіжність у видатках на навчання одного учня по окремих районах та об’єднаних територіальних громадах, наприклад: близько 106 тис. грн в одному з районів Житомирської області та трохи більше 8 тис. грн в одній з громад Львівської області. У Міністерстві фінансів вважають: ефективність використання бюджетних коштів по регіонах країни – різна та називають причини.

«Залишки невикористаної освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів станом на кінець 2018 року становили 4 млрд грн., але Мінфін постійно отримував прохання від місцевої влади про збільшення освітньої субвенції. Серед причин неефективності — велика кількість малокомплектних шкіл, неоптимальна мережа закладів, неефективне використання ресурсів. Про це свідчать також і дані дослідження, проведеного Світовим банком у 2018 році», — зазначив заступник міністра фінансів Юрій Джигир.

У Міністерстві мають намір постійно відслідковувати, як використовуються кошти на загальну середню освіту.

Джерело: vseosvita.ua

Читайте також:

  1. Шосткинські школярі продовжать навчання в укриттях або ж дистанційно

  2. «Швидкі побачення» зі спеціальностями: у СумДУ відбувся день відкритих дверей

  3. «Місто, яке має майбутнє»: у Сумах молодь навчатимуть амбасадорству

  4. Сумчанам з особливими освітніми потребами виділять 5,6 млн грн

  5. У Сумах розпочинають прийом заяв та документів для зарахування дітей до першого класу

  6. Ректор СумДУ у прямому ефірі відповість на запитання студентів та вислухає пропозиції щодо навчання

  7. “Змінюємо акценти, вчимо розвінчувати фейки, заохочуємо йти далі”: педагоги ліцею “Просперітас” про навчання в умовах війни

  8. Повітряні тривоги, парти в укриттях і віра в майбутнє: як долають воєнні виклики у ліцеї “Просперітас”

  9. Волонтерство, мистецтво, дизайн: учні ліцею «Просперітас» захистили наукові роботи англійською мовою

  10. У Сумах пропонують роботу асистентам педагогів