СумДУ вперше увійшов до світового рейтингу, що оцінює дослідницькі університети

11 вересня на Всесвітньому академічному самміті у Цюриху рейтингове агентство Times Higher Education (THE) презентувало результати свого флагманського рейтингу THE World University Rankings на 2020 рік. Рейтинг оцінює виключно дослідницькі університети (research-intensive universities) та вважається одним із найавторитетніших у світі поряд з Шанхайським рейтингом та рейтингом QS.

Сумський державний університет вперше увійшов до престижного рейтингу та посів другу позицію серед шести українських закладів освіти. Про це повідомляється на сайті навчального закладу.

СумДУ вдалося подолати суттєвий прохідний бар’єр за кількістю авторитетних наукових публікацій за попередні 5 років та продемонструвати конкурентні результати за показниками наукової діяльності, які займають майже 75% у методології рейтингу. THE враховує наукометричні показники вишів у базі даних Scopus, результати опитування наукової спільноти щодо якості наукової діяльності в інших університетах, фінансові показники забезпечення наукових досіджень тощо.

Коректність методології та розрахунків рейтингу підверджена однією з найавторитетніших аудиторських компаній світу PricewaterhouseCoopers. Як повідомлялося, цього року СумДУ посів перше місце в Україні та увійшов до ТОП-300 вишів світу, згідно з іншим рейтингом від Times Higher Education – University Impact Rankings, що оцінює так звану «третю місію» університетів – рівень його суспільно-економічного впливу.

 

Поділитися в соціальних мережах: