Сумські ВНЗ відтепер ЗВО, а заслужені можуть стати доцентами

Уряд посилив відповідальність за порушення академічної доброчесності під час отримання вченого звання – окремо уточнено, що за таке порушення не лише відмовлятимуть у присвоєнні звання, а й позбавлятимуть його. Відповідну постанову було прийнято на засіданні Уряду вчора, 25 квітня 2018 року.

«Ми маємо розвивати культуру академічної доброчесності у нашому академічному середовищі, посилювати відповідальність за порушення академічної доброчесності. Саме тому в порядку було окремо уточнено, що в разі недотримання вимог законодавства з питань присвоєння вчених звань, зокрема за порушення академічної доброчесності, атестаційна колегія МОН скасовує рішення вченої ради та відмовляє у видачі державного документа про присвоєння вченого звання. Більш того, в порядку відтепер прописано, що в разі виявлення МОН порушення вимог законодавства з питань присвоєння вчених звань, зокрема за порушення академічної доброчесності, особа, якій присвоєно вчене звання, може бути позбавлена такого звання шляхом затвердження атестаційною колегією МОН рішення вченої ради про позбавлення вченого звання в установленому МОН порядку», – розповів заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.

Щоб покращити доступ до науково-педагогічної діяльності осіб з інвалідністю І групи, для них було дещо полегшено вимоги для отримання вчених звань. Також урівняні можливості діячів культури та мистецтв у отриманні вченого звання доцента.

«У попередній редакції порядку вчене звання доцента присвоювалось діячам культури та мистецтв, які мають суспільне визнання, в результаті чого отримали почесне звання “Народний артист України”, “Народний художник України”, “Народний архітектор України”, “Заслужений діяч мистецтв України”. Тепер цей список розширено званнями “Заслужений артист України”, “Заслужений художник України”, “Заслужений архітектор України”, “Заслужений працівник культури України”, “Заслужений майстер народної творчості України”, – пояснив Юрій Рашкевич.

Ще частину правок до документа зробили для того, щоб технічно привести його у відповідність до нового законодавства. Так, змінено неактуальні терміни, наприклад, термін «вищий навчальний заклад» замінено терміном «заклад вищої освіти», що відповідає Закону «Про освіту».

Нагадуємо, що в межах міжнародної конференції «Забезпечення якості юридичної освіти, університетська автономія та академічна свобода в контексті підготовки фахівців для правничої професії ХХІ століття» йшлося про те, що запроваджене МОН «ЗНО в магістратуру» з «Права» не лише дозволяє забезпечувати доброчесність при вступі та покращувати якість навчання у вишах, а й показало переваги й недоліки нинішньої системи підготовки юристів в Україні.

Читайте також:

  1. 41 заклад освіти на Сумщині не отримуватиме субвенцію з державного бюджету, що змінилось?

  2. На базі школи №27 у Сумах планують побудувати укриття на 1000 осіб

  3. Шосткинські школярі продовжать навчання в укриттях або ж дистанційно

  4. «Швидкі побачення» зі спеціальностями: у СумДУ відбувся день відкритих дверей

  5. «Місто, яке має майбутнє»: у Сумах молодь навчатимуть амбасадорству

  6. Сумчанам з особливими освітніми потребами виділять 5,6 млн грн

  7. У Сумах розпочинають прийом заяв та документів для зарахування дітей до першого класу

  8. Ректор СумДУ у прямому ефірі відповість на запитання студентів та вислухає пропозиції щодо навчання

  9. “Змінюємо акценти, вчимо розвінчувати фейки, заохочуємо йти далі”: педагоги ліцею “Просперітас” про навчання в умовах війни

  10. Повітряні тривоги, парти в укриттях і віра в майбутнє: як долають воєнні виклики у ліцеї “Просперітас”