Вступ-2019: що змінилося для бакалавра і молодшого спеціаліста

Цього року МОН змінило терміни проведення творчих конкурсів для вступу на бакалавра та молодшого спеціаліста на основі повної загальної середньої освіти. Порядок, який визначає процедуру конкурсу та реєстрації на нього, було розміщено на сайті Міністерства

“Основна різниця організації творчих конкурсів, порівнюючи з попередніми роками, полягає у тому, що тепер заклади мають проводити їх у декілька потоків. Раніше виші визначали випробування за однією спеціальністю, інколи в один день, і вступники, особливо з інших регіонів, мали обирати один заклад. Склалася ситуація, коли вступник де-юре може подавати 7 заяв у різні виші, але де-факто не може реалізувати своє право через накладку у термінах творчих конкурсів. Зараз така проблема знімається”, – розповів гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Попередньо заклади погоджували з МОН графіки творчих конкурсів за визначеними спеціальностями. Ознайомитися з ними у кожному окремому виші можна у розділі «Вступна кампанія 2019».

 Період проведення творчих конкурсів: 

 ►  для вступу на бюджет або контракт – з 1 до 10 липня (обов’язково);

 ►  для вступу тільки на контракт – з 11 до 22 липня (для вступу на бакалавра; рішення щодо проведення ухвалює заклад);

 ►  для вступу тільки на контракт – з 11 до 29 липня (для вступу на молодшого спеціаліста; рішення щодо проведення ухвалює заклад).

Важливо: під час прийому заявок заклади не можуть вимагати сертифікатів ЗНО. У такий спосіб знімається залежність оцінки за творчий конкурс від результатів тестування.

 Документи, необхідні для реєстрації на творчий конкурс: 

 1.  заяву на участь у творчому конкурсі;

 2.  копію документа, що посвідчує особу;

 3.  фотокартку розміром 3х4 см;

 4.  копію документа про повну загальну середню освіту або довідку від закладу про те, що особа завершить її здобуття до 10 липня (включно з тими, кого допущено до додаткової сесії ЗНО).

Для допуску на пункт проведення конкурсу вступник має пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу, а також екзаменаційний листок, який він отримує після реєстрації у закладі.

Реєстрація та складання творчого конкурсу не є фактом подачі заяви до вишу. Тобто вступник далі має подати заяву у цей заклад і на цю ж спеціальність через електронний кабінет. Їхня реєстрація розпочнеться вже у липні.

Джерело: vseosvita.ua

 

Поділитися в соціальних мережах: