Як відбуватиметься вивчення англійської мови в університетах?

Міністерка освіти та науки лілія Гриневич детальніше розповіла про ЗНО з англійської мови для абітурієнтів. Як нововведення вплинуть на весь освітній процес в школах і в університетах?

Нещодавно МОН затвердило Концепцію розвитку англійської мови в університетах. Відтепер для вступу на бакалаврат студентам потрібно володіти англійською на рівні В1, а на магістратуру обов’язковою умовою для вступу є рівень В2.

У сніданку «1+1» Лілія Гриневич більше детально розповіла про вивчення іноземної мови у ЗВО.

Чому ми це робимо? Якщо ви подивитесь на рівень життя людей і на економічний розвиток країн, то є пряма залежність від того, як люди знають англійську мову, тому що англійська мова – це мова бізнесу, науки, освіти. Для будь-яких міжнародних комунікацій і для того, щоб ти відігравав певну важливу роль, і був конкурентоспроможним – тобі треба знати англійську мову.

Очільниця Міносвіти зазначила, відповідні зміни відбуватимуться й в школі. Адже найбільша проблема учнів полягає у тому, що вони бояться спілкуватися іноземною мовою.

Це потребує зміни навчання в школі, тому що саме в школі існує проблема з тим, що дітей не вчать комунікації. Дуже часто вчать граматику, читати, запам’ятовують тексти. Іде мова про те, що людина не повинна боятись комунікувати. Наразі з Британською радою вже відбувається дуже багато курсів для вчителів англійської мови, де вони вчаться новим методикам навчання.

Нові вимоги до абітурієнтів почнуть діяти з 2023 року. Шкільний навчальний план повинен містити більше годин на вивчення іноземних мов, а вчителі проходитимуть підвищення кваліфікації:

Вимоги почнуть діяти з 2023 року. Будемо робити відповідну підготовку вчителів. Потрібно поступово збільшити рівень вивчення іноземної в школі, для цього розробляється кількість годин вивчення англійської, і головне – що вчителі мають проходити підвищення кваліфікації для навчання цим комунікативним методикам. Так як ми готуємо вчителів до НУШ, так само і вчителі англійської мають піднімати свою кваліфікацію, – резюмувала пані Гриневич.

Студенти, які не зможуть скласти скринінг-тест з іноземної мови, матимуть нагоду додатково займатися інтенсивними курсами англійської мови.

За словами пані Лілії, саме держава фінансуватиме курси англійської мови. Також вона зазначила, що наразі існує чимало дистанційних безкоштовних курсів. Найголовніше, чим має керуватися студент – це мотивацією. Саме в університеті молодь має нагоду якнайбільше практикувати англійську мову, і тому пропонується вводити курси спеціалізації для того, щоб студенти ознайомлювались із професійною лексикою.

Джерело: vseosvita.ua

Читайте також: