13 артснарядів знешкодили на Сумщині

Протягом тижня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено 13 артилерійських снарядів (122, 76 мм), мінометну міну(82 мм) часів Другої світової війни, виявлені у Середино-Будському, Великописарівському, Конотопському та Ямпільському районах.

Зокрема, в м.Середино-Буда до рятувальників зателефонував невідомий і повідомив, що в лісопарку «Мірщина», розташованому в 300 м від житлових будинків, знаходяться 11 підозрілих металевих предметів. На місце виклику з м.Ромни прибули піротехінки Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Вони ідентифікували знахідку як 3 артснаряди калібру 122 мм та 8 — калібру 76 мм. Вибухонебезпечні предмети фахівці вилучили, вивезли у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву.

Рятувальники наголошують: натрапивши на предмет, схожий на боєприпас, в жодному разі не торкайтеся його, а тим більше не намагайтеся вилучити та перенести. Припиніть будь-які роботи у цьому районі, по можливості, огородіть місце знахідки підручними засобами. Про виявлення боєприпасу негайно повідомте до Служби порятунку за номером 101 та правоохоронні органи за номером 102. Пам’ятайте, що роботи з вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій!

Поділитися в соціальних мережах: