Булінг: з початку року на Сумщині вже здійснили суїцид 4 дитини

Чи не у кожній школі діти зустрічаються із таким явищем, як булінг. Одні стають жертвами, інші знущаються, а дехто просто спостерігає. Діти не завжди можуть знайти підтримку навіть у найрідніших та стають замкнутими. Аби кривдники не залишалися без покарання, зареєстрували законопроект. 

Жертвами булінгу стають ті, хто так чи інакше відрізняється від більшості. Часто навіть найрідніші люди не підозрюють про постійне цькування власної дитини. Якщо у родині теплі стосунки та добре налагоджений контакт, то будь-які зміни у поведінці дитини будуть помітні. Найголовніші ознаки, на які потрібно звернути увагу, – пригнічений настрій, небажання іти до школи, знервованість. У такий момент дитині важливо почувати себе у безпеці та відчувати підтримку з боку батьків та рідних.

Часто дитину цькують не лише у навчальних закладах, але і вдома. Якщо скрізь малеча відчуватиме на собі знущання, це може призвести до депресії, вона закриється у собі, є навіть імовірність появи думок про самогубство. За 2018 рік на Сумщині вже покінчили з собою 4 дитини. 40 відсотків дітей, що стикаються з боулінгом, нікому про це не розповідають. Поки в Україні немає закону, у якому йшлося б про покарання кривдників. Натомість вже з’явився законопроект.

Пропонується карати батьків неповнолітніх кривдників, і також за неповідомлення про факти булінгу карати адміністрацію навчальних закладів”, – говорить начальник ювенальної превенціїьУПД УНП в Сумській області Сергій Тарасенко.

Якщо законопроект приймуть, а у поліції підтвердять факт булінгу, то батькам неповнолітніх кривдників доведеться заплатити штраф до 850 гривень, сума штрафу для адміністрації навчального закладу вища – до 1700 гривень.

Часто діти ховаються від своїх проблем у соціальних мережах та мобільних телефонах. Проте, нерідко батьки прищеплюють залежність від ґаджетів ще змалечку. Якщо алко- чи наркозалежність розпізнати неважко, то інтернетзалежність виявити нелегко. Комп’ютерні ігри діють на свідомість дитини, а особливо, якщо вона не може відірватися від них ще змалечку. В інтернеті можна знайти безліч відео агресивних людей, які трощать свої комп’ютери через програний ігровий поєдинок. Люди, які більше сидять за комп’ютером, аніж спілкуються у реальному житті, стають агресивними через гормон стресу.

Якщо батьки все ж помітили залежність своїх дітей від комп’ютерів та ґаджетів, то радять звернутися до психолога. Це необхідно зробити вчасно, адже фахівці не завжди зможуть допомогти побороти інтернет-залежність повністю.