Дістало: Клочко ініціює перевірку роботи сумських комунальників

Після трагічного випадку з юною дівчиною на дорозі колегія в ОДА прийняла рішення утворити комісію, яка перевірить виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади у галузі ЖКГ виконавчими органами Сумської міскради.

Губернатор Микола Клочко говорить, що останнім часом збільшилася кількість скарг від мешканців обласного центру щодо неналежної роботи комунальних служб Сум. Наслідки відлиги ускладнили пересування людей на дорогах і тротуарах.  Упродовж 2015 року до обласного контактного центру надійшло 5904 звернень, в тому числі 62% – від жителів Сум, із них 80% питань стосувалося ЖКГ.

«Я був у Вашингтоні, там нещодавно також випала рекордна кількість снігу, але служби справилися дуже швидко і ефективно. Тому ставлення до своїх обов’язків там і у нас не йдуть у жодне порівняння. Ще 8 лютого на апаратній нараді я наголошував, що ситуація з дорогами у Сумах катастрофічна. Застерігав подбати про безпеку людей і негайно прибрати сніг та лід на обочинах, пішохідних доріжках, провести  благоустрій зупинок громадського транспорту. Але висновків не було зроблено», – наголосив він.

За словами членів колегії, дане питання залежить не скільки від  фінансування галузі, як від відповідальності, адже кожен об’єкт повинен мати конкретне прізвище. Проте системної роботи у Сумах в даному напрямку немає.

«Я би не хотів втручатися в діяльність міської влади, але сталася трагедія і потрібно реагувати. Не треба прикривати бездіяльність політичними гаслами, адже як тільки голова облдержадміністрації починає робити зауваження міській владі, це відразу подається у загал як тиск з мого боку та політичні переслідування. Облдержадміністрація має право перевірити виконання делегованих повноважень згідно із законодавством. Тому ми не будемо робити поспішних висновків, безпідставно звинувачувати. За результатами роботи комісія представить адміністративний акт проведення перевірки стану виконання делегованих повноважень і будуть відповідні висновки», – акцентував очільник Сумщини.

Для більшої об’єктивності та максимальної прозорості процесу Микола Клочко запрошує до участі у роботі комісії представників громадськості та ЗМІ. Дане питання також буде внесено на обговорення громадської ради при облдержадміністрації.

Поділитися в соціальних мережах: