Миттєва пожежа та панічна евакуація: подробиці вибуху на заводі в Сумах

Люди рятувалися з охопленого полум’ям цеху крізь вибиті вікна.

На українсько-італійському підприємстві в Сумах, де виготовляють кришки для пляшок, вибухнуло обладнання і почалася пожежа.

Внаслідок цього постраждали 10 осіб, троє в реанімації, повідомляє ТСН.

Величезний стовп полум’я, що виривається з розбитих вікон, гасять кілька бригад рятувальників, у місті не стихають сирени, швидкі звозять перших поранених до обласної лікарні. Медикам не до розмов: “Жодних коментарів!”

Чорний густий дим було видно за кілька кілометрів, розповідають очевидці:

“Як граната вибухнула, потім почав дим іти і горіти все. Там дим був такий чорний, що нічого не видно було. Поїхали чотири пожежні і швидкі шість штук”.

На територію підприємства журналістів не пускають, а працівників, що перебували на зміні, вивели з виробничих приміщень, де тепер працюють слідчі.

Вибухнуло близько 11:00, що саме – достеменно не знають.

“Там пожежні працюють і опергрупа, вони заборонили туди наближатися, щоб вияснити ці всі подробиці”, – розповів керівник охорони підприємства Олександр Курило.

Неофіційно припускають, що це було обладнання для виробництва кришок.

“Це верстат напилення металізації, напилення на ковпачок металу. Мабуть, щось із викидами, щось десь спалахнуло”, – міркує керівник охорони.

Між собою працівники підприємства говорили, що у момент вибуху в цеху начебто проводили перевірку якісь контролюючі служби, але цю інформацію правоохоронці поки що не підтверджують.

“В одному з цехів, де працювала зміна, стався вибух. На той час там знаходилося 19 осіб, 10 з яких зазнали тілесних ушкоджень”, – озвучила офіційну інформацію речниця ГУ НП у Сумській області Ельвіра Біганова.

Вже у лікарні потерпілі розповіли медикам, як одразу після вибуху почалася пожежа. Задихаючись від ядучого диму, вони розбивали вікна, щоби вибратися назовні.

“Зразу, як вони сказали, зайнялася пластмаса, бланкоплан, яким оці всі стіни облаштовані. Тому вони шукали шляхи відходу, вибивали вікно”, – пояснила заступниця головного лікаря Сумської обласної лікарні Олена Азарова.

Двох потерпілих медики вже відпустили додому, ще восьмеро з опіками та порізами лишаються в лікарні. Троє найтяжчих були біля труби, яка розірвалася.

“З їх розповідей, якась труба, по якій ідуть продукти виробничого процесу. Опіки обличчя, голови, тулуба, рук, ніг, плюс вони надихалися оцими продуктами горіння. 40-45% і найтяжчий – там більший відсоток, зараз там займаються опікові хірурги”, – розповіла Азарова.

Підприємство обіцяє оплатити лікування. Тим часом за порушення правил безпеки поліція відкрила кримінальне провадження. Стаття передбачає від 2 до 10 років ув’язнення.

Джерело: ТСН

Поділитися в соціальних мережах: