На Сумщині пожежа знищила ферму, але тварин врятували

7 лютого о 07:49 на лінію екстреного виклику 101 надійшло повідомлення про загоряння господарчої споруди по провулку Герасимівському в с. Герасимівка Роменського району.  Про пожежу повідомила власниця, яка побачила дим та полум’я в електрощитовій приміщення. На місце події терміново вирушили чергові караули 14-ї Державної пожежно-рятувальної частини та місцеві пожежні команди с. Бобрик та Пустовійтівка.

У господарчій споруді одне з приміщень та коридор були охоплені вогнем, утворилось сильне задимлення, через що рятувальникам довелось працювати в апаратах для захисту органів дихання. Існувала загроза подальшого поширення вогню на покрівлю та решту споруди. Під час проведення розвідки в одному з приміщень було виявлено чотири газових балони, які рятувальники винесли з приміщення, тим самим запобігши їх вибуху. Для безперебійної подачі води на гасіння автоцистерни довелось до заправляти від водонапірної башти, яка була розташована на відстані 2 км від осередку горіння.

О 08:33 загоряння локалізували, а о 09:27, витративши на гасіння 17 тонн води, ліквідували. Завдяки оперативним діям рятувальників було врятовано 51 свійську тварину, а саме 18 корів, 30 свиней, 2 баранів та 1 коня, а також не допущено подальшого поширення вогню на решту споруди.

Всього на гасіння було залучено 3 одиниці спеціальної техніки та 17 чоловік особового складу від Державної служби України з надзвичайних ситуацій та 2 автомобілі та 2 працівники місцевої пожежної охорони.

За попередніми висновками фахівців, причиною пожежі стало коротке замкненні в електромережі.

Поділитися в соціальних мережах: