На Сумщині знову знайшли вибухівку

26 квітня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Недригайлівському районі було проведено роботи зі знешкодження 152-мм артилерійського снаряду часів Другої світової війни, який раніше було виявлено мешканцем с. Віхове, в полі, на відстані 500 м від житлових будинків під час проведення польових робіт.

Цього ж дня до Служби порятунку «101» надійшла інформація про виявлення предмету, схожого на боєприпас, у Конотопському районі. На місці небезпечної знахідки правоохоронцями виставлено охорону, надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники наголошують: будь-які боєприпаси часів минулих війн, незалежно від їх розмірів, становлять значну загрозу для населення. Тому запам’ятайте і навчіть дітей, що при виявленні предметів, схожих на снаряди, міни чи інші вибухонебезпечні предмети, категорично забороняється їх торкатися, а тим більше переносити. Необхідно припинити будь-які роботи в районі знахідки, не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Треба сповістити оточуючих про можливу небезпеку та терміново поінформувати місцеві органи влади, правоохоронців або безпосередньо Службу порятунку за номером «101».

Пам’ятайте! Вилучення та знешкодження цих предметів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Поділитися в соціальних мережах: