На Сумщині зростає кількість тварин, хворих на сказ

У жовтні на Сумщині виявлено 6 випадків сказу тварин: 3 коти, собаки, вівці, ВРХ. Захворіли на сказ коти в м. Лебедин (2 гол.) та с. Попівщина Роменського району. Сказ собаки виявлено в с. Кашпури Роменського району, підтверджено сказ у вівці з с. Іскрисківщина Білопільського району.

У СФГ «Урожай» с. Василівка Роменського району на сказ захворіла корова. З початку листопада виявлено 1 випадок цього захворювання в смт. Недригайлів. У відповідності до звіту про результати дослідження біологічного матеріалу № 003152 Сумської регіональної державної лабораторії сказ підтверджено у лисиці, яка забігла на подвір’я по вул. Кошового та вкусила жінку, а також у лисиці, яка була впольована жителем с. Перекопівка Роменського району (звіт про результати дослідження біологічного матеріалу № 003166 від 06.11.2018). Мисливець теж отримав покус. У неблагополучних пунктах проводяться оздоровчі заходи.

За останні роки ситуація по сказу в області погіршилася, кількість випадків (хворих тварин) та кількість неблагополучних пунктів зростає. Оскільки відомо, що джерело сказу в дикій фауні, то Держпродспоживслужбою заплановано провести імунізацію диких м’ясоїдних проти сказу. Цієї осені такий захід з використанням авіатранспорту вже проведений в частині областей. У листопаді розпочали роботу в Сумській області.

Джерело: regionews.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах: