Обережно крихкий лід

Ще незміцніла крига таїть у собі велику небезпеку. За нинішніх температур на водоймах утворюється крижана кірка, вона тонка і може не витримати людину, тому ковзатися або рибалити на ній небезпечно.

Ось кілька порад для, тих, хто все таки втрапив до крижаної пастки:

  • Кличте на допомогу.
  • Старайтеся, розкинувши руки, утриматися за краї криги.
  • Пробуйте вибратися на кригу з ополонки, спираючись ліктями на кригу та прийнявши горизонтальне положення, щоб ноги знаходилися біля поверхні.
  • Ногу, яка знаходиться ближче до краю винести на кригу.
  • Викотившись на кригу, не робити різких рухів, лягти на спину та відповзати від небезпечного місця.

Надання допомоги людині, яка провалилися під лід – надзвичайно небезпечне заняття. Щоб надати допомогу потерпілому і не потрапити в небезпеку самому необхідно дотримуватися наступних правил:

1.Без потреби не виходьте на лід.

Подумайте, чи зможете ви впоратись самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь.

2.Протягнить потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну кл юшку або киньте вірьовку, зв’язані паски тощо.

3.Будьте якомога далі від ополонки. Якщо вам все-таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе вірьовку чи пасок.

4.Коли ви витягли потерпілого, не дозволяйте йому підійматися на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.

5.Витягнувши потерпілого на берег у безпечне місце, швидко доставте його у тепле приміщення, перевдягніть у суху білизну та напоїть гарячим чаєм, за необхідності викличте “”швидку медичну допомогу”

Поділитися в соціальних мережах: