Отруєння чадним газом у Шостці: поліція розпочала перевірку

У Шостці поліція проводить перевірку за фактом отруєння чотирьох людей чадним газом.  Нагадаємо, подія сталася увечері 25 січня. Після користування газовим водонагрівачем місцева жителька та троє її дітей відчули слабкість і звернулися за допомогою до медиків.

Про цей випадок до поліції повідомили лікарі. За словами медиків, у недужих були ознаки отруєння чадним газом. Після надання необхідної допомоги жінку відпустили додому, а її трьох дітей, 18-ти, 17-ти та 10-ти років, помістили до лікарні.

Опитавши 39-річну жительку Шостки, правоохоронці з’ясували, що ввечері родина користувалася газовим водонагрівачем. Після купання у ванні всім чотирьом стало зле, і вони звернулися до лікарні. Наразі за цим фактом поліцейські проводять перевірку.

Правоохоронці радять громадянам неухильно дотримуватися правил безпеки під час користування газовими приладами та надають кілька порад:

  1. Тримайте відкритою кватирку (чи встановлюйте вікно на провітрювання) весь час користування газовими приладами. За щільно зачинених вікон у холодну погоду обмежується циркуляція свіжого повітря. Тож при роботі газових приладів у повітрі підвищується концентрація шкідливих продуктів згоряння.

  2. Користуйтеся газовими приладами тільки при наявності тяги в димоходах і вентиляційних каналах. Перевіряти тягу потрібно перед включенням і під час використання газових приладів.

  3. Не користуйтеся електровитяжкою (та взагалі її не встановлюйте) у приміщеннях, де працює газовий прилад з відводом продуктів згорання у димохід. Якщо одночасно працюють така витяжка та димохідний газовий прилад (котел, колонка), електровитяжка створює зворотну тягу, через що утворюваний у процесі горіння чадний газ не виводиться у димохід, а накопичується у приміщенні.

  4. Не користуйтеся газовими приладами при сильних поривах вітру, адже може утворитися зворотна тяга. Слідкуйте за кольором полум’я на пальниках – має бути синім або фіолетовим. Жовте полум’я – це ознака неповного згоряння газу, тож необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник.

  5. Експлуатуйте тільки справні газові прилади, в тому числі зі справною автоматикою безпеки.

  6. Не користуєтеся газовими приладами не за призначенням. Наприклад, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення.

  7. Слідкуйте за технічним станом димових і вентиляційних каналів. Вони повинні бути цілими і незасміченими. При необхідність звертайтеся у спеціалізовану організацію для ремонту. У зимовий період, щоб уникнути обмерзання оголовків димоходів, не рідше разу на місяць оглядайте димові канали.

Поділитися в соціальних мережах: