Підпалені шини та заблоковані траси під Києвом: як це було (+ФОТО)

Сьогодні, 24 січня, на в’їздах до Києва проходили масштабні акції протесту. Траси блокували активісти, які вимагають прийняти зміни до Митного кодексу щодо авто з іноземною реєстрацією.

Акції протесту почалися з самого ранку на Житомирській трасі.

Активісти вимагали прийняти закон про зміни до Митного кодексу. Нова редакція передбачає пом’якшення умов пересування на автомобілях з іноземною реєстрацією: якщо раніше, щоб завезти в Україну б/у європейське авто, потрібно було або кожні 5 днів перетинати кордон або робити це через іноземну фірму, то зараз в українців була б можливість, сплативши на митниці річний платіж, легально пересуватися, не розмитнюючи транспортний засіб.

Річний платіж порівняно невеликий: близько 2,5% від вартості розмитнення автомобіля. Втім, з кожним роком він буде збільшуватися. Під дію цього закону потрапляють тільки автомобілі, причепи і мотоцикли старше 7 років.

Близько 200 чоловік і кілька десятків автомобілів знаходились на в’їздах до столиці по Бориспільському шосе, Броварському проспекті, Житомирській, Варшавській та Одеській трасах. На деяких пунктах мітингувальники підпалили на узбіччях шини і розклали багаття.

Близько 18:00 рух транспорту на в’їздах до Києва було повністю відновлено.

«Рух автотранспорту на під’їзних шляхах до Києва здійснюється без обмежень. Це стосується автомобільних доріг державного значення: М-03 Київ — Харків — Довжанський, км 18; М-05 Київ — Одеса, км 13 (смт. Чабани); М-06 Київ — Чоп, км 19; М-07 Київ — Ковель — Ягодин, 19 км», — повідомляє прес-служба «Укравтодор».

Джерело: unian.net

Фото: informator.dp.ua

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: