Піротехніки підірвали 7 боєприпасів часів війни

Протягом тижня, групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено 5 протитанкових та 1 мінометну (82 мм.) міни, ручну гранату Ф-1 часів Другої світової війни, виявлені у Роменському та Охтирському  районах.

Зокрема, на Охтирщині у с. Куземин місцевий житель під час пошуку металобрухту за допомогою металошукача натрапив на 6 підозрілих предметів, схожих на боєприпаси. Небезпечна знахідка знаходилась лише в 25 м від житлових будинків. Про це чоловік повідомив рятувальників.

На місце виклику прибули роменські піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій, які ідентифікували знахідку як 5 протитанкових мін і ручну гранату. Фахівці вилучили боєприпаси, вивезли у спеціально відведене місце та знищили шляхом підриву.

Незважаючи на те, що 2018 рік лише розпочався, це вже третій випадок виявлення на Сумщині вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати Службу порятунку за номером «101».

Джерело: «Sumy Today»

Поділитися в соціальних мережах: