Скільки ще вибухівки у сумській землі

7 серпня об 11:45 до Служби порятунку «101» надійшла інформація про виявлення предмету, схожого на боєприпас, в лісопосадці поблизу с.Грузьке Кролевецького району та приблизно у 100 м від автодороги. На місце виклику прибули працівники районного підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які попередньо ідентифікували знахідку як 122 мм артснаряд часів Другої світової війни.

Цього ж дня у полі поблизу с.Береза Глухівського району місцевий житель натрапив на мінометну міну. Про це чоловік повідомив рятувальникам.

О 15:40 надійшла інформація про чергову небезпечну знахідку в с.Новодмитрівка Краснопільського району. Так, під час земляних робіт з облаштування дороги працівники райавтодору грейдером відкопали предмет, який попередньо фахівцями Служби порятунку ідентифіковано як 50 мм мінометну міну. Боєприпас знаходився лише в 10 м від житлових будинків.  

На місцях виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн правоохоронцями виставлено охорону, надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни).

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючим та негайно поінформувати оперативні служби за номером «101» або «102».

Поділитися в соціальних мережах: