Суд наклав штраф на підприємця за виплату зарплат у конвертах

Суд наклав штраф на підприємця за виплату зарплат у конвертах

Суд притягнув до адміністративної відповідальності особу, яка, займаючись в Сумах підприємницькою діяльністю, використовувала найману робочу силу без оформлення трудових відносин. До суду першої інстанції протокол про адміністративне правопорушення направило Управління Держпраці в Сумській області. Під час перевірки представники контролюючого органу з’ясували, що чоловік, аби уникнути сплати податків та приховати свої доходи, порушив вимоги ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України, взявши на роботу нелегальних працівників.

За фактом був складений адмінпротокол, який направлений на розгляд до Зарічного районного суду міста Суми. Чоловіка було визнано винним у вчиненні  адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 41 КУпАП, і накладено штраф в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 гривень. Не погоджуючись з таким рішення суду, чоловік подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову судді та закрити проти нього провадження, мотивуючи тим, що Управління Держпраці не довело його вину, а присутність на підприємстві осіб, яких виявили перевіряючі, не говорить про те, що вони фактично були допущені до виконання робіт.

Апеляційний суд сумської області, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, відхилив апеляційну скаргу апелянта, оскільки суд першої інстанції вірно встановив наявність в діях правопорушника ознаки адміністративного правопорушення. Зокрема, це підтверджується свідченнями свідків та працівників хлібобулочного підприємства.

Крім того, апеляційний суд визнав необґрунтованими пояснення апелянта про те, що виявлені особи не були задіяні у виробничому процесі. Суду були надані відеодокази того, що в момент, коли перевіряючі Держпраці прийшли на підприємство, нелегально працюючі працівники безпосередньо були задіяні у виготовленні продукції.

Джерело:сайт «Українське право«

Поділитися в соціальних мережах: