У Раді хочуть карати тих, хто не визнає окупований Крим українським

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за невизнання приналежності Україні анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу.

Запропонований депутатами проект закону №10423 від 5 липня передбачає зміни до ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України. Її хочуть викласти у такій редакції:

«Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, умисне невизнання належності Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей до території України, – караються позбавленням волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією майна або без такої» — проект закону №10423 про внесення змін до статті 110 КК України.

Авторами документу виступили голова Верховної Ради Андрій Парубій, депутати Вікторія Сюмар і Марія Іонова. 8 липня законопроект прийшов у комітет, а 9 липня – наданий для ознайомлення депутатам.

Раніше у США схвалили текст «Закону про невизнання анексії Криму». Документ має заборонити Трампу та іншим держорганам вчиняти будь-які дії, які можуть означати визнання анексії Криму Росією. Також країни Заходу виступили зі спільною заявою щодо окупації Криму.

Нагадаємо, окупований Крим увійшов до списку територій повної несвободи від міжнародної правозахисної організації Freedom House.

Джерело: ua.news

Поділитися в соціальних мережах: