У Сумах чоловік вийшов з лікарні й помер на східцях аптеки

До редакції СТС звернулася сумчанка, яка тиждень тому втратила чоловіка. Його з підозрою на інфаркт швидка доправила до лікарні. Після обстеження медики пенсіонера відпустили, адже проблеми не виявили.  Коли він пройшов від лікарні до аптеки, на східцях йому стало зле, та вже за кілька хвилин чоловік помер. Про деталі цієї історії – далі в матеріалі від наших журналістів.

Вже тиждень пані Валентина намагається оговтатись після того, що сталося. Вранці, 31 березня, о 6.00 її чоловіку Петру стало зле: він жалівся на біль у грудях. Жінка одразу викликала швидку. Медики, які приїхали, зробили кардіограму та сказали, що чоловіка терміново потрібно госпіталізувати. Лікарі знайшли вільне ліжко у відділенні кардіології Центральної міської лікарні, тож направили його туди.

Пані Валентина ще встигла телефоном поговорити з чоловіком, він нібито був у лікарні. Та вже за кілька хвилин після цієї розмови з поліції зателефонували сину жінки та повідомили, що батько помер.

Трапилося все ось на цих східцях аптеки, розташованої неподалік від ЦМЛ. Чому так сталося, Валентина не розуміє і досі. Їй сказали, що під час обстежень у чоловіка з серцем все було в нормі, натомість медики запідозрили коронавірус. Зробили тест, і він виявився позитивним. Тож пацієнта і направили до сімейного лікаря. Але жінку турбує той факт, що у довідці з моргу причиною смерті назвали саме гостру серцево-судинну недостатність.

“Як вони могли його випустити? Він же ж дуже хворий!. У нього пекло ще вдома, він каже “в мене пече, давить, пече…”, – плаче пані Валентина.

Ігор Полиян – саме той лікар-кардіолог, який оглядав Петра. Каже: його дійсно відпустили після обстеження, адже результат досліджень показав, що загрози інфаркту у чоловіка немає.

“При огляді хворий був стабільний, скаржився на задишку і загальну слабкість. При обстеженні нам головне – виключити гострий корональний синдром. Була виключена гостра серцева патологія, перезняті кардіограми в динаміці, і була виключена патологія з серцем”, – розповідає лікар.

Щодо висновку патологоанатомів, то лікар говорить:

“Завжди на перше місце після розтину ставлять гостру серцево-судинну або хронічну серцево-судинну недостатність, набряк мозку. І там вже під іншим підгрупами іде вже основний діагноз. Він може бути пневмонія, ковід”

Варто зауважити, що за тиждень до цієї події Петра виписали з лікарні, де він лікував пневмонію. Втім тоді, як каже Валентина, тести на Covid були негативними. А ось медики ЦМЛ не виключають, що причиною смерті могла бути саме недолікована хвороба, і ковідна пневмонія могла призвести до тромбозу легеневих судин.

Наразі родичі Петра вирішують, чи звертатись до правоохоронних органів, щоб розібратись у ситуації.