У Сумському районі виявили лейкоз ВРХ

На початку 2021 року лабораторними дослідженнями було встановлено захворювання великої рогатої худоби (ВРХ) на лейкоз в одному із підприємств Сумського району Сумської області.
При вивченні ситуації встановлено, що за останні 5 років при планових серологічних обстеженнях на лейкоз як поголів’я ВРХ господарства, так і приватного сектору серопозитивних тварин (хворих) не реєструвалося.

Із досліджених 950 голів ВРХ виділено хворих 5 голів корів. За даними Реєстру з ідентифікації тварин,  корови були завезені в господарство з м. Волноваха Донецької області, ще будучи телицями, у травні 2020 року. Ймовірно, це поголів’я і стало джерелом інфекції.

Лейкоз ВРХ – інфекційна хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів та утворенням злоякісних пухлин. Збудником лейкозу ВРХ є вірус. До вірусу лейкозу ВРХ сприйнятливі ВРХ, вівці, кози, свині, менш сприятливі коні, коти, собаки. Вчені довели, що вірус також є небезпечним для людей, особливо для малих дітей.

Тому на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській РДА, що відбулося 14 січня 2021 року,  розглянули ситуацію, котра склалася в одному із підприємств Сумського району, та намітили план заходів щодо ліквідації лейкозу в господарстві з метою недопущення розповсюдження інфекції, повідомляють у Сумській ОДА.

Керівники та спеціалісти господарств, представники державних установ ветеринарної медицини, Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування мають постійно проводити роз’яснювальну роботу спільно з працівниками серед тваринників, жителів сіл з питань профілактики та ліквідації лейкозу ВРХ

Поділитися в соціальних мережах: