Вартість життя працівника на Сумщині оцінили в 96 тисяч гривень

За фактичний допуск працівника до виконання робіт без оформлення з ним трудового договору одне з приватних підприємств міста Ромни оштрафоване на 96 тис грн. Штрафну санкцію накладено Управлінням Держпраці у Сумській області на суб’єкт господарювання відповідно до статті 265 Закону про працю України. Протягом одного місяця підприємство має сплатити кошти до державного бюджету України.

Зазначимо, що працівник, якого підприємство допустило до виконання робіт без оформлення з ним трудових відносин відповідно до законодавства, загинув на виробництві у результаті нещасного випадку.

У ході інспекційного відвідування фахівцями Управління Держпраці у Сумській області встановлено, що відносини між роботодавцем та загиблим мали ознаки трудових. Таким чином у даному випадку виявлено приховування суб’єктом господарювання  неоформлених трудових відносин з працівником шляхом підписання з ним цивільно-правової угоди на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Згідно зі статтею 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Таким чином для виконання робіт підвищеної небезпеки не можуть залучатися фізичні особи на умовах цивільно-правового договору, оскільки не мають підстав для отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Роботи, які повинен був виконувати, та фактично виконував загиблий, належать до видів діяльності, що здійснюються його роботодавцем. Крім того, штатним розкладом приватного підприємства передбачена відповідна посада.

Джерело: «Сумські дебати»

Поділитися в соціальних мережах: