Вибухівку знешкодили на Сумщині

Відлуння минулих війн. Застаріла вибухівка – артснаряди, міни, гранати. Вони й досі нагадують про себе. А натрапити на них можна будь-де: на присадибній ділянці, подорожуючи у лісі та навіть відпочиваючи на водоймищі.

Весною кількість таких випадків значно збільшується. Так, 18 квітня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кролевецькому та Глухівському районах проведені роботи зі знешкодження 2 артилерійських снарядів.

Зокрема, раніше на Кролеветчині у с. Грузьке, ремонтуючи автошлях, будівельники під час проведення земельних робіт на відстані 5 км від житлових будинків натрапили на вибухонебезпечний предмет, який пізніше фахівці ідентифікували як 76 мм артснаряд. У трьох кілометрах від житлового сектору с.Слоут Глухівського району під час проведення польових робіт тракторист місцевого агропідприємства  теж знайшов 76 мм снаряд. Всі небезпечні знахідки вилучили роменські піротехінки Державної служби України з надзвичайних ситуацій та вивезли у спеціально відведені місця і знищили щляхом підриву.

Цього ж дня жителями Сумщини було ще виявлено 2 артснаряди (76 мм), 2 мінометні міни (82, 55 мм) часів Другої світової війни. Такі випадки зафіксовані у с. Великий Вистороп Лебединського району та  с. Бугрувате Охтирського району.

На місцях небезпечних знахідок правоохоронцями виставлено охорону, надано заявки на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни).

Рятувальники наголошують, що при знаходженні вибухонебезпечних або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102».

Поділитися в соціальних мережах: