Як будуть ліквідувати наслідки вибуху у житловому будинку?

Вибух газу у одній з квартир житлового будинку №24 по вул. Металургів, який відбувся 3 січня о 20.40, визначений як надзвичайна ситуація об’єктового рівня. Таке попереднє рішення ухвалила сьогодні комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку 4 січня вранці провів міський голова Олександр ЛИСЕНКО.

Він повідомив, що створено оперативний штаб, який очолив начальник відділу з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Артур ПЕТРОВ. Координуватиме роботи з ліквідації наслідків вибуху заступник міського голови Олександр ЖУРБА. Вже вчора вночі відбулося перше засідання штабу на місці події, куди прибув і міський голова.

Там встановлено пункт обігріву Державної служби з надзвичайних ситуацій, де буде організовано гарячий чай та бутерброди для постраждалих і співробітників, задіяних на роботах. Також цілодобово чергуватиме лікар та сантранспорт. Наразі будинок перебуває під охороною представників Нацполіції.

Олександр Лисенко під час засідання поставив конкретні завдання відповідним структурним підрозділам та комунальним службам щодо організації роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Першочергово – допомогти відселеним мешканцям, провести експертизу пошкоджень будинку та технічного стану квартир, відновити комунальні послуги.

З двох під’їздів будинку були евакуйовані їх жителі. Частина з них перебуватиме у родичів та знайомих, а 14 мешканців, за їх зверненнями, поселили за домовленістю з «СМНВО» у готелі «Ювілейний».

Сьогодні відбудеться зустріч міського голови з жителями, умови проживання яких постраждали після вибуху. Попередньо, таких близько 50. Будуть визначені їх першочергові потреби та проблемні питання, які вирішуватимуться спільно з міськими службами та підрозділами. Департамент інфраструктури міста складе попередні списки постраждалих.

Сумчанам, які звернулися за медичною допомогою, а таких 3 дітей та семеро дорослих, нададуть допомогу у лікуванні. Родичам загиблої літньої жінки допоможуть у організації поховання.

ДАБК та УКС займуться проведенням технічної експертизи стану квартир 4 під’їзду будинку і подальшої перспективи їх експлуатації та необхідних відновлювальних робіт.

Нині вирішується питання допуску експертів до осель на 6-8 поверхи і до місця вибуху. Наразі дано завдання оперативно встановити рихтування та необхідні конструкції, аби припинити подальше просідання перекриття між поверхами.

Також будуть допущені представники комунальних служб, аби відновити подачу теплоносія, води, газу.

За словами заступника генерального директора «Сумитеплоенерго» Надії ПОКУТНЬОЇ, відключено опалення та гаряча вода у будинку. Планується запустити опалення та ГРВ у всьому будинку, а у постраждалій частині — закільцювати подачу теплоносія на 5 поверсі.

Представник «Сумигазу» поінформував, що відключене газопостачання на вводі чотирьох під’їздів будинку №24 по вул. Металургів та сусіднього. Фахівці обстежать кожну квартиру та підключать газові плити, а у тих оселях, де існує небезпека – від’єднають їх від мережі.

Збитки, нанесені вибухом, визначить спеціальна комісія у складі представників Департаменту інфраструктури, Департаменту фінансів, бюджету та інвестицій, ТОВ «Форекс Плюс», «Сумигаз», «Обленерго», «Сумитеплоенерго».

Після здійснення обстежень комісія визначиться з джерелами фінансування ліквідації наслідків вибуху та відновлення будинку.

Джерело: smr.gov.ua

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: